Treść opublikowana przez misiek95
-
[B7 BKE] Stukające popychacze ?
na ile stopni ustawione pompowtryski?
-
Blokujący się zamek drzwi pasażera
Ja miałem. Wyjmij, rozkręć, wyczyść i nasmaruj
-
[1.9 TDI AWX] Niedoładowanie do 2500 obr/min.
Może być też przepływka ale tego nie da sie określić po Twoim logu bo masz wywalony egr programowo po bestialsku Na początek sprawdź jakie jest podcisnienie podawane na sztange turbiny na wolnych obrotach. Te basic settings to taki pic na wode czasami. U mnie też latała sztanga pięknie w góre i na dół a turbo nie działało dobrze
-
[B6 TDI PD] Pompy paliwa słabe odpalanie, telepanie na jałowym
Może też być niewydmuchany olej z otworu z gwintem
-
Problem z półosią
no czy jest za krótka to Ci nie powiem, ale zdarzyło mi się że półoś wypadła jak przy wymianie przegubu trafiła mi sie źle wyprofilowana zawleczka( ta blokada trzymająca przegub). Po wymianie na inną bez problemów
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Nie polecam tego ścierwa LHM'a. Dwa razy zalałem do samochodu. Raz do swojego, po 2 tygodniach pompa zaczęła wyć. Zmieniłem płyn na ori z aso i poprawiło się dużo, ale jednak pompe musialem wymienic. Drugi raz zalałem koledze i sytuacja ta sama. Wyje, przeskakuje- po wymianie na ori problemu nie ma. Dziesiątki razy zalewałem febiego, czy ori z aso i zawsze było super a LHM zalałem 2 razy i 2 razy kicha.
-
[B6 AVF] Demontaż napinacza sprężynowego paska osprzętu - automat
śruba jest z tyłu pod alternatorem. Ja jedynie rure od dolotu ściągam żeby mieć więcej miejsca
-
Bmw e34 czarna blacha
Kaszlaka obciął moj ojciec jak ja byłem mały- jakies 16 lat temu i od wtedy jezdzi po naszych drogach ;> w tym roku juz poszedl na zimowanie ale jak znajde jakies fotki to wrzuce. Silnik seria z drobnymi modyfikacjami
-
Bmw e34 czarna blacha
otototo ? Odkąd sie interesuje bmw z tamtych lat to widze że gniją one strasznie. Ten egzemplarz miał dużo do zrobienia- ale i tak większość jest w gorszym stanie. Zacząć musiałem od blacharki. Nowe błotniki przednie, nowe progi i kawałki podłogi wstawione. Kupiłem drugi pas przedni i lewe tylne drzwi. Przy okazji drugi tylny zderzak. Najgorszy etap prac jak dla mnie. Nie lubie i nie umiem tego robić Tutaj już zima i długo wyczekiwany początek składania przodu. Rozbierałem wszystkie lampy, czyściłem, kleiłem. Nowe zarówki, kostki instalacji itd. Kupa roboty A tutaj już malowanie. Prawe tylne drzwi, maska, dwa przednie błotniki, lusterka i lewe przednie drzwi. Malowałem sam i w garażu- więc cudów nie ma, ale jest pomalowane na takim samym poziomie jak reszta samochodu? Handlowałem troche listewkami bocznymi- żeby znaleźć jeden dobry komplet do swojego auta. Ale bez zakupów w aso sie nie obyło Wpadły nowe znaczki na dekielki felg i na maske. No i tak to wygląda z zewnątrz na dzień dzisiejszy. Jeszcze mi został dół prawego tylnego błotnika do wyrzeźbienia ale nie mam weny chwilowo
-
Dziwny luz (Film)
Teraz widze. Tak jak pisałem- wszystko ok.
-
Dziwny luz (Film)
Chyba coś nie gra z linkiem. Ja nie moge filmu otworzyć. Ale jak bujasz końcówką na boki i sie martwisz- to nie, nie kwalifikuje
-
Bmw e34 czarna blacha
Cześć! Chciałem pokazać czym sie od roku zajmuje w wolnych chwilach i w przypływie weny Dostałem cynk od kolegi że wie gdzie stoi E34 na czarnych blachach. Pojechałem, chwile pogadałem ze starszym Panem i okazało się że jest na sprzedaż za 1000zł. Jak otworzył garaż to przypomniały mi sie sceny z filmu To ja złodziej i Pieniądze to nie wszystko? Auto z 88r. Od 96r w Polsce i w jednych rękach. Oryginalny silnik padł, ktoś wstawił nowszy m50b20 ale nie ogarnął elektryki po swapie i auto poszło do szopy bo nie chciało jeździć. Ogólnie auto MOCNO zaniedbane- ale sytuacja na rynku jest jaka jest, większość to gruzy. Auto na lawete i do domu- najwyżej pójdzie na części Jak widać auto zniszczone mocno. Na początku ogarnąłem z grubsza druciarstwo po przekładce silnika i wszystkie węże ogrodowe wywaliłem z pod maski i silnik zaczął w miare chodzić. W środku nawet czysto, olej był zmieniany. Silnik bez vanosa ale na osprzęcie siemensa, co jest rzadko spotykane i oznacza problem z częściami zamiennymi. Zdecydowałem się zreanimować to auto. Mam troche zdjęć przez rok zrobionych ale nie zawsze mi sie chciało aparat wyciągać. Jak ogarne je w jakąś chronologiczną całość to wrzuce razem ze stanem dzisiejszym. O ile kogoś to w ogóle interesuje
-
Seat Exeo Quattro
Fajny pomysł, fajne auto rzadko sie spotyka exeo (przynajmniej u mnie) a co dopiero na takiej feldze. Podoba mi sie. Też przy swapie sobie wszystko ogarnąłem podmalowałem, wrzuciłem stabi z s4. Zupełnie inne auto przez takie zabiegi z moich obserwacji: jest ciszej jak jedziesz w deszczu, po kamyczkach itd
-
Silnik BPW Swap na BLB opłaci się ?
Z deszczu pod rynne. Kup drugie BPW albo jakieś 1.9 AWX/AVF. BLB to głupota w tym przypadku
-
Problem z czujnikiem sprzęgła i sterownikiem skrzyni biegów po swapie skrzyni z multitronic na manual
1 podłącz czujnik pod ECU i po robocie, w czym problem? 2 nie rozumiem w czym jest problem. Coś nie działa? Świecą kontrolki jakieś albo pokazuje sterownik błędy? jak nie to znaczy że jest dobrze zakodowane
-
Przekładka B6/B7
Ciężko kogoś znaleźć kto to robił na forum, bo ceny tych aut są już na tyle niskie że przestaje to być opłacalne. Przelicz sobie to na chłodno dodając wszystkie dodatkowe koszty, koszt roboty i to że przekładane auto trudniej jest sprzedać. Ja też tak kombinowałem ale ostatecznie zdecydowalem sie na kupienie europejczyka z uszkodzoną skrzynią i silnikiem
-
A4 B5 2000 Quattro 2.5 AKN--> 1.9 AVF GTB20 (koccuurro)
Podoba mi sie podejście do tematu. Mi osobiście takie remonty zawieszenia w samochodach sprawiają największą radoche z całej tej zabawy z samochodami? Daj znać jak się spisują poliuretany w tulejach banana. Też nad tym myślałem, ale uznałem że nie bez powodu oryginalnie jest tam tuleja gumowo olejowa i jednak dałem tam też lemfordera
-
Problem z tulejkami w zwrotnicy
Jak zostały tulejki to raczej nie w tym problem. Może sanki za słabo dokręcone U mnie stuka jak by były wyrypane sworznie w bananach i tyle
-
Problem z tulejkami w zwrotnicy
No miałem i sprzedałem zwrotnice. Nie denerwuj☹️ Chodzi o radełkowanie? No faktycznie to zwiększa średnice w pewnym stopniu. Zapytam lokalnego tokarza Takie coś da rade? https://allegro.pl/loctite-638-srodek-mocujacy-do-lozysk-tulei-10ml-i7222009857.html
-
Problem z tulejkami w zwrotnicy
No ja też kleiłem dwuskładnikowym? Zapytaj proszę A ja zastanawiam się czy nie naspawać by czegoś na tej tulejce, żeby lepiej siedziała..
-
Problem z tulejkami w zwrotnicy
Nie chce żeliwnej, chce aluminiowe. No nie wszystkie są trefne ale też nie sposób rozpoznać Zapytasz kolegi czym to kleił?
-
AJM - pływający Kąt synchronizacji - logi
Przez wymiane rozrządu rozumiesz wymiane razem z hydraulicznym napinaczem rozrządu? To najczęśniej on odpowiada za falowanie kąta w 1.9 pd do 2003roku. Z doświadczenia moge powiedzieć że mój AJM miał jeszcze większe wahanie kąta i jeździł jak wściekły. Jedyne czego można się przyczepić w tej kwestii to to- że jednak lepiej auto jeździ jak ma kąt delikatnie na minus.
-
Problem z tulejkami w zwrotnicy
Witam. Od dłuższego czasu walczę ze stukami w przednim zawieszeniu i dzięki pomocy kolegi @wesz82 doszedłem do tego- że luz mają tuleje wprasowane w zwrotnice aluminiową w miejscu łączenia banana z zwrotnicą. Próbowałem wkleić je na klej dwuskładnikowy i przez jakieś 10km była kompletna cisza Po 500km jest znowu tak jak wczesniej- czyli stuka (mocno). Zakładam temat bo szukam jakiegoś pomysłu jak naprawić te zwrotnice (jakiś klej, spawanie czy co). Najlepiej by było wymienić na inne, sprawne- ale boje się że kupie takie same i jeszcze sie narobie z wymianą. Dzięki i pozdrawiam
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Też miałem przygode z SKV. Zamontowałem koledze do passata b5. Łączniki stabilizatora poszły do reklamacji, zobaczymy jaka będzie decyzja?
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Od 2.0 8v- czyli BPW pasuje. Od 16v czyli brd bre blb itd. nie pasuje