Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

misiek95

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez misiek95

  1. Witam. I mnie dopadł problem zapachów z klimy. Niestety pojawiły się od razu jak uruchomiłem klime po przekładce silnika a auto wcześniej długo stało, wiec przypuszczam że jakiś czas te grzyby miały żeby wyrosnąć najpierw kupiłem granaty do odgrzybiania- efekt na 1 dzień później izopropanol zapodany przez rurke od klimatyzowanego schowka- efekt może z tydzień W końcu przewertowałem ten temat i nie znalazłem jednozncznej odpowiedzi jak pozbyć się smrodu. Oglądając filmiki nakręcone przez kogoś na początku wątku wymyśliłem że wytne dziure w kanale między parownikiem a wiatrakiem- na tyle dużą żeby wpakować tam ręke. Tak też zrobiłem. Spryskałem parownik płynem do mycia silników, wyszorowałem szczotką do mycia rąk, szczoteczką do zębów i paroma takimi z długim włosiem. Widząc to co wypływało razem z pianą z pod auta- powodzenia z psiukaniem magicznymi środkami później dla bezpieczeństwa kostka ze zmywarki i litr izopropanolu pod ciśnieniem ok 8 barów rozpylony na parownik. Między każdym etapem suszenie. Później preparat wurtha (chyba niepotrzebnie- miałem wrażenie że to poprostu IPA ). Na koniec granat wurtha do usuwania zapachów. Dziure którą wyciąłem zaspawałem na szybko i po robocie. Całość w sumie zajęła 3 dni bo czekalem na wurtha z allegro. Jak ktoś sie solidnie zdenerwuje tak jak ja, to polecam ten sposób. U mnie na razie pachnie ładnie ale jak coś się pojawi to dam znać
  2. Ostatnio miałem troche czasu żeby pogrzebać przy aucie. Na początek dobrałem się do parownika klimatyzacji i wymyłem go dokładnie wszystkim co było pod ręką, póżniej preparaty wurtha do odgrzybiania. Zobaczymy czy będzie spokój W schowku pasażera wymieniłem klameczkę i pospawałem zawiasy klapki Później z dnia na dzień rozsypała się pompa wspomagania... Dobrze że pod domem a nie gdzieś w trasie. Wymiłem oring z tyłu pod króćcem na głowicy. Nie wiem dlaczego nie zrobiłem tego przy swapie No i ruszyłem trochę temat audio w tym aucie. Wpadł piec Audio system M80.4, zasilający Audio system x165 em evo na przodzie, oraz sub Audio system R10 plus w obudowie 15l bassera
  3. Kolego a namiar na uszczelke pod ten króciec może posiadasz? bo dzisiaj zauważyłem że mam wyciek z pod tego króćca
  4. Jak tak przejrzałem z grubsza Twój temat to doszedłem do wniosku, że wszystkie te mechaniczne wymiany powielają się z moimi- że można by stworzyć taką biblię rzeczy, które trzeba sprawdzić po zakupie i ew wymienić. Mam tu na myśli uszczelniacze pompek razem ze śrubami, kontrolka wałka, oringi w wężach dolotu, oringi w wężach klimy, rurka bagnetu, uszczelka korka, zapocenie przy chłodniczce wspomagania. To wszystko przerabiałem już u siebie czy to w ajm czy w awx i pare razy przy swapach silników Czasami te 1.9 można diagnozować z zamkniętymi oczami dzięki tej powtarzalności
  5. misiek95 odpowiedział(a) na kyjo temat w Audi A4 B5
    Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć czy będzie dobrze chodziła. Ja jak kompletowałem silnik to przewaliłem u handlarza dobre 20 sztuk takich średniawek, zanim znalazłem jedną której byłem pewien że bedzie chodzić. Mając jedną tak jak Ty- zero pewności.
  6. Korzystając z chwili wolnego czasu zmieniłem sobie uszczelniacze, śruby regulacyjne i mocujące pompek Gniazda nie są złe na szczęście- delikatnie tylko papierkami wyrównałem ostre krawędzie Myślę że kilka kolejnych lat nie bedzie potrzeby tam zaglądać
  7. Nie zapomnij się tym podzielić. Ja nie znalazłem używki bez luzów, a nowe są podobno jeszcze gorsze
  8. Spotkał się ktoś z was z takim odbarwieniem spręzyny pompowtrysku? Jedna z nich jest jakby fioletowa.
  9. Czy u kogoś z was, zdarzyło się aby wytarty wałek powodował wzrost hałasu na wysokich obrotach(3000+)? Mój wałek ma podtarte właściwie wszystkie krzywki, może ze 2 mają jeszcze fazke. Silnik na wolnych obrotach czy zimny czy ciepły chodzi jak prawdziwy zegareczek, szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze cichszego a pare sztuk obsłuchałem. Na wysokich obrotach jednak chodzi poprostu głośno. Jeździłem wiele lat AJMem w b5 i poziom hałasu jest nieporównywalny. Gumki na pompkach wymienione, korekcje niemal idealne. Synchronizacje testowałem juz każdą w zakresie -3 do 3 Co o tym myślicie?
  10. misiek95 odpowiedział(a) na wodz temat w Inne marki
    dobra jest rzadko sie takie widuje, przynajmniej u mnie
  11. Kowi, zamień w końcu te ramiona wycieraczek bo masz lewe na prawej prawe na lewej
  12. daj maila to Ci podeśle
  13. zakładałem ostatnio koledze do b6 błotnik z allegro w kolorze lz9w. Nie wiem która to aukcja ale podobno kosztował troche ponad 300zł. Bardzo fajnie udało sie to spasować, odcień sie zgadza. Samo malowanie też w miare. Fajna alternatywa
  14. Nie czekam na odpowiedź. Numer 1 i 3 według moich ustaleń są odpowiednie dla passata b5 i audi b5. Numer 8D0 199 339 D Numer 2 wygląda na to że przeznaczony jest dla audi C3 C4 ? Numer 4 jest prawidłowy dla a4 b6 b7 i ma numer 8E0 199 339 Numer 5 odpuszczam z racji tego że obawiam się wibracji przenoszonych przez twardy poliuretan. Na zagranicznych forach wyczytałem że jest to odbój odpowiedni raczej do mocnych benzyniaków niż do dieselków Jutro zamówie 4 opcje, nie wiem jeszcze z jakiej firmy
  15. Spotkałem się z wieloma wersjami tego odboju przedniego. Macie jakieś doświadczenia który z nich jest najlepszy? Mam troche problem z przemieszczającym sie silnikiem co odczuwam w czasie jazdy i zastanawiam się który odbój wrzucić. 1 2 3 4 5Poliuretan
  16. Nieszczelna odma powoduje że przepływomierz nie odczytuje prawidłowo ilości powietrza dostajacego się do silnika. I tyle. Mógł szarpać Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  17. misiek95 odpowiedział(a) na misiek95 temat w Inne marki
    Pali, jeździ
  18. czy ktoś wrzucał odbijak wykonany z poliuretanu taki jak tutaj? jak sie to sprawuje? http://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Przednie-mocowanie-silnika-AUDI-80A4A6-1szt./23110718
  19. No i w b7 nagrzewnice mam elektryczną, ale przełożyć króciec z ajm i dorobić fragment instalacji to żaden problem
  20. Dobra robota też miałem ajm'a przez 3 lata. Zawsze sie wolno grzał, szczególnie zimą. Teraz ujeżdżam AWX'a ale numery świec które zastosowałeś oczywiście zapisuje i przed zimą przemyśle czy ich nie zastosować do siebie. Cena troche odstrasza, to jednak 60zł za sztuke.
  21. Całkiem fajnie to wygląda. To jakieś popularne rozwiązanie w poprzeczniakach? osobiście nie widziałem na żywo Przy seryjnej odmie nie ma żadnego sensu. Ale w przypadku oil catch tanka czytałem o wielu problemach właśnie z zamarzaniem. Ja osobiście oil catch tanka nie miałem nigdy, więc nie wiem jak w praktyce wygląda użytkowanie zimą. Ale gdybym go wkładał, to fajnie by było jakąś grzałke wysterować przy pomocy tego sygnału- dla bezpieczeństwa
  22. W schematach ecu silnika bodajże AWX znalazłem przewód opisany jako "breather heater" lub coś w tym stylu. Czy to czasem nie będzie wyjście które umożliwia sterowaniem podgrzewacza odmy co by uniknać jej zamarzania? Słyszeliście o czymś takim w jakiejś wersji na zimne kraje? konkretnie chodzi o element wykonawczy opisany jako "N79- Heater element for crankcase breather"
  23. Człowiek zajmujący się regeneracją głowic twierdzi ze jest to związane z mikropeknieciami w głowicy i dostawaniem się ciśnienia do płaszcza wodnego. Nie wiem ile w tym prawdy ale z moich obserwacji wynika ze najczęściej ajm i atj mają z tym problem. Ja auto kupiłem z bulgotaniem i sprzedałem z bulgotaniem. Teraz ujezdzam awx i problemu nie widzę Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  24. Wymień sobie przewód na nowy, to jedyna opcja słuszna kup porządny kawałek kabla z miedzi beztlenowej (nie żadne miedziowane aluminium) i zarób porządnie końcówki
  25. ja swoje skórzane kupiłem 2 lata temu za 1800 a niedawno sprzedałem dalej za 2600 więc spieszcie sie bo chyba taniej nie będzie

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.