Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B6 DIVISION

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Podobno BERU ZSE051 (ALT lub ASN) powoduje lepsze trzymanie obrotów na jałowym, czy jest to prawdą? Nie wiem.. Zamówiłem w motonet.eu komplet BERU ZSE043, czyli dedykowane pod BEX, BFB i inne za 325 zł.

Edytowane przez george

  • Odpowiedzi 86,1 tys.
  • Wyświetleń 3,9 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
2 godziny temu, george napisał:

Podobno BERU ZSE051 (ALT lub ASN) powoduje lepsze trzymanie obrotów na jałowym, czy jest to prawdą? Nie wiem.. Zamówiłem w motonet.eu komplet BERU ZSE043, czyli dedykowane pod BEX, BFB i inne za 325 zł.

I wszystko na temat, dzięki :tongue4:

Opublikowano

Panowie nikt nie chce Brembo 320mm 4-tłoków? Zostało mi kilka kpl z palety:whistling:

Opublikowano

Panowie, potrzebuje taki wtyk do silnikcza regulacji lampy xnenon, jak namierzyć? jet to wtyk składany. 

Nr silnika to: 8m0941293

 

SILNICZEK-LAMPY-KSENON-8M0941293-AUDI-A4-B6-CABRIO.jpg

Opublikowano
12 godzin temu, morelo napisał:

Panowie, potrzebuje taki wtyk do silnikcza regulacji lampy xnenon, jak namierzyć? jet to wtyk składany. 

Looknę jutro,powinienem mieć z kilkadziesiąt sztuk.

Opublikowano

I jak te wtyki?:)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie audi nie łączy się z vag com z niczym. A na stole na krótko łączy normalnie więc kabel i program działają przekopałem wszystkie bezpieczniki wszystkie sprawne o co tu chodzi ? 

Opublikowano

Jak to na krótko łączy na stole? Z czym to na stole łączysz?

Opublikowano

Zobacz czy linia K nie została gdzieś uszkodzona od złącza diagnostycznego. Np. przy ściąganiu osłony nad nogami kierowcy

Opublikowano
11 minut temu, Langista napisał:

Jak to na krótko łączy na stole? Z czym to na stole łączysz?

Na zewnętrznym zasilaczu i osobnym gnieździe obd podajesz 12+ i masę na odpowiednie piny np. Do panelu klimy linię K i się łączysz 

 

Mateo zaraz sprawdzę ?

 

Edytowane przez marky2552

Opublikowano

sprawdzałem wiązkę koło złącza jest okej kabel świeci więc zasilanie jest a wciąż z niczym się nie łączy w co bym nie wszedł to wyskakuje kontroler nie odpowiada może coś oprócz skrzynki bezpieczników jest po drodze ? co mozna jeszcze sprqwdzić ? jeszcze dodam ze stało się to po wyjęciu rnse led i włożeniu concert 2 strzelił bezpiecznik od klimy wtedy wymieniłem i od tamtej pory nie łączy vag com ani vcds lite 

nie odpowiada.png

Opublikowano

A spróbuj całkiem wypiąć radio. Może coś nie tak z pinotem wtyczki i zwiera linię K przez co rozwala całą sieć? 

Opublikowano

wypiąłem radio nic się nie zmienia dalej to samo dodatkowo zauważyłem że po zapłonie świeci cały pakiet ambiente ale tylko klamki tylne diody w lampce z przodu i podświetlenie włączników tylnych jak wyjmę bezpiecznik nr. 15 to gaśnie ale i tam z vagiem nie łączy może moduł komfortu zwiera gdzieś ? 

Opublikowano

zobacz czy problem jest z obiema liniami K(L) czy na jednej da się do czegoś podłączyć. poniżej podział co jest na czym

na pierwszej masz to: silnik, skrzynia automatyczna, airbag, telefon, klimatyzacja, MK, abs, radio(rns-e)  (PIN 7 złącza diagnostycznego) kolor gn/ro

na drugiej to: pdc, radio (chorus, concert, symphony lub rns-d,), pamięć siedzeń, xenon, webasto, tpms, (PIN 15 złącza diagnostycznego) kolor gn/bl

Opublikowano

tylko pin 7 mam obsadzony u siebie nr 15 jest pusty

Opublikowano

czyli nie miałeś nic z wyposażenia które fabrycznie było na lini L pod PINem 15. to zostaje miernik w rękę i sprawdzanie przejścia na lini K oraz odłączanie po kolei każdego sterownika aż dojdziesz do tego który to robi problem.

w naszych autach wszystkie kable od lini K jak i CANy spotykają się w jednym punkcie i są ze sobą połączone tuleją zaciskową więc raczej ciężko iść po kablach od sterownika do sterownika, ale miernikiem przejście do złącza diagnostycznego można testować.

Opublikowano

A ja mam chyba odpowiedź zagadki ale nie wiem czy dobrze rozkminiam. Mianowicie stary klimatronik podłączyłem na stole w garażu pod zewnętrznym zasilaczem 2xplus 2x masa i wyprowadziłem przewód k-line z pinu 11 z tego klimatronika podłączyłem zasilanie na osobne gniazdo obd i podłączyłem pin 11 z klimy pod pin nr 7 test i  nie działa ale podłączyłem pin 11 z klimy pod pin 15 w obd i vag się połączył ja tak myślę że kabel dostał strzał na pin 7 i coś tam się spaliło bo na pinie 15 działa jeszcze muszę to sprawdzić w aucie ale nie wiem czy mogę mostek zrobić pinu 7 z 15 ? Jako ze nie mam pinu 15 to go dołoże i zmostkuje z pinem 7 ? 

Edytowane przez marky2552

Opublikowano

Mostek (połączenie) 7 i 15 to nie jestem pewien, w teorii nie powinno się nic stać ale nie dam sobie nic uciąć ;)  Prędzej bym próbował przełożyć w gnieździe w aucie pin 7 na 15 jeżeli dobrze rozumiem to co zrobiłeś na stole. 

 

 

@MaTeo85 w B6 ECU nie używa obu linii K i L? Bo w B7 jak testowałem sobie komunikacje przez ELMa to na samej linii K nie działało.  

EDIT: nie było pytania - doczytałem, że kolega nie ma lini L w gnieździe więc musi działać na samym K :)  

Edytowane przez Skowrix
sprostowanie

Opublikowano
20 godzin temu, MaTeo85 napisał:

czyli nie miałeś nic z wyposażenia które fabrycznie było na lini L pod PINem 15. to zostaje miernik w rękę i sprawdzanie przejścia na lini K oraz odłączanie po kolei każdego sterownika aż dojdziesz do tego który to robi problem.

w naszych autach wszystkie kable od lini K jak i CANy spotykają się w jednym punkcie i są ze sobą połączone tuleją zaciskową więc raczej ciężko iść po kablach od sterownika do sterownika, ale miernikiem przejście do złącza diagnostycznego można testować.

Dziś zdjąłem znowu osłonę pod kierownicą o kurde jednak jest coś w pinie 15 coś źle patrzyłem wczoraj wszystkie moduły odłączone sprawdzane włączyłem brzęczyk w mierniku i tak między odb pin 7 a pin 11 w klimie przejście jest między radiem też między modułem komfortu też jest ale nie ma żadnego przejścia między MCE a obd sprawdzony każdy pin w każdej kostce mce i nic  ?? Sprawdzam resztę i dam znać 

 

 

Edytowane przez marky2552

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.