Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kiedy zmieniacie na letnie opony ?


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jeździcie po parę kilosów dziennie to sobie zmieniajcie na lato, jakoś się przemęczycie w razie niespodzianki ( ale ryzyko spore :gwizdanie:).

Ja zmieniam jak już nie ma szansy na białe szaleństwo, czyli nieprędko :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota i 19 na podkład :good: :good:

a jak to jest w temperaturach powiedzmy od -3 do 10, zakładam że mimo suchej nawierzchni chyba dobra zimówka będzie lepiej "kleić" od letniej gumy?

Czy mój tok rozumowania jest jednak zły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota i 19 na podkład :good: :good:

a jak to jest w temperaturach powiedzmy od -3 do 10, zakładam że mimo suchej nawierzchni chyba dobra zimówka będzie lepiej "kleić" od letniej gumy?

Czy mój tok rozumowania jest jednak zły ?

Opona letnia zawsze będzie lepiej się spisywała na suchym i najczęściej na mokrym asfalcie - zimówki są zrobione by trzymały się na śniegu.

Oczywiście od każdej zasady są wyjątki - zależy jakiej klasy masz zimówki, a jakiej letnie.

Generalnie na każdy asfalt lepsze są opony letnie. Zimówki są kompromisem między asfaltem a śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od dziś na śmigam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie, optymalny termin - końcem marca, chyba że jeszcze śniegiem dopie...li.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam gdyby nie dziury to też już bym przerzucił, a tak to z początkiem kwietnia chyba przełożę... :mysli: chociaż pewnie i tak za dużo nie załatają do tego czasu... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie, optymalny termin - końcem marca, chyba że jeszcze śniegiem dopie...li.

e tam :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniał może kto już na letnie z ludzi jadących do Bukowiny? będzie tam jaszcze śnieg? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też już dziś na letnich, a nawet jak śniegiem sypnie to można się przemęczyć, kiedyś nie było opon zimowych i ludzie dawali radę więc bez przesady że się nie da, mam paru znajomków co cały rok na letnich latają i dają radę więc nie ma się co bać, no chyba że się w górach mieszka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad tygodnia na letnich śniegu nie ma i pewnie nie będzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj zmienione i nowe gumy dunlop SP SPORT 01 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniał może kto już na letnie z ludzi jadących do Bukowiny? będzie tam jaszcze śnieg? :mysli:

w ubiegłym roku nie było śniegu, było bardzo fajnie, wręcz ciepło, myślę że w tym roku też przyjedziemy na letnich :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj się skusiłem na zmianę w dzień 15 stopni a w nocy 8 to już najwyższy czas bo przy takiej temp zimówki lecą w oczach :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniał może kto już na letnie z ludzi jadących do Bukowiny? będzie tam jaszcze śnieg? :mysli:

w ubiegłym roku nie było śniegu, było bardzo fajnie, wręcz ciepło, myślę że w tym roku też przyjedziemy na letnich :kox:

ja niestety muszę... zimówką mi zbąblowała na tych naszych pięknych drogach :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz od wtorku smigam na letnich :gwizdanie: pewnie zima juz niebedzie :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już od tygodnia w A4 1.6 a eSa musi poczekać aż felgi pomaluje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na przesylke feli...wiec narazie jest czarna stal + zima :decayed:

Jak przyjda w przyszlym tygodniu odrazu wymianka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmienione cały sezon :tongue4: Nawet nie pamiętam w którą zimę miałem zimówki :P A zimóweczki zmieniajcie już myślę bo szkoda gum ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...