Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B6] Multitronic bardzo wolne rozpędzanie i auto dość zrywne przy ruszaniu -normalne?
Multitronic ma dużo słabsze pełzanie niż klasyczny automat, nie powinien ani rwać przy ruszaniu, ani dusić silnika.
-
[ALL B5] Klima nie działa
Nie wiem co on chciał sprawdzać przez kilka dni, nawet test szczelności układu gdzie pompują azot wystarczy zrobić na kilka godzin. Sprawdzenie ciśnień to jest kilka- kilkanaście minut, podpina się manometry i na włączonej klimie sprawdza ciśnienia. Nie wiem ile mogą zawołać, z 20 zł może.
-
[ALL B5] Klima nie działa
Fachowcy sprawdzali w ogóle ciśnienia po stronie ssącej i tłocznej układu? Prawdopodobnie walnięta jest sprężarka, próba ciśnień może to potwierdzić lub nie.
-
[ALL B5] Moja A-czworeczka
Kod silnika będziesz miał na wlepce w miejscu koła zapasowego i w książce serwisowej.
-
[B5 AFN] Świecący się AIR BAG
Kostka na 4 styki była w fotelach z elektrycznym sterowaniem, bo wtedy nie ma możliwości zapiąć uziemienia poduszek do czerwonej kostki bo idzie nią zasilanie dla fotela. Ja kostki miałem z auta z 99 roku.
-
[ALL B7] Polerowanie lub renowacja przedniej szyby
Wręcz nie powinno się tego robić właśnie z uwagi na późniejsze zniekształcenia obrazu, których nie unikniesz bo przy polerce nigdy nie zbierzesz materiału z szyby równo.
-
[B5 AFN] Świecący się AIR BAG
Przerabiałem to ostatnio u siebie. Ilość przewodów się zgadza, w starej kostce miałeś 2 w żółtej i 1 w czerwonej, w nowej masz zblokowane w jedną wszystkie 3. Kupujesz ucięte kostki 4pinowe na allegro bo cena nowych w ASO wraz z pinami jest niedorzeczna, łączysz 2 kable ze starej kostki z tymi z nowej, kolory pasują, a tym 3 kablem jest brązowe uziemienie i też je podłączasz do nowej kostki. Jak podasz mi mejla na PW to podeślę ci schemat elektryczny jeżeli coś jest niejasne.
-
[INNE] Serwo hamulcowe audi A2
Witam. Potrzebowałbym numery serwo do A2, 2002 rok z silnikiem 1.6 FSI (BAD) i informacji czy to serwo jest identyczne/ zamienne z tym od silnika 1.4.
-
[B6 AVF] Nagłe przestanie chłodzenia
Akurat świecenie się ECON nie jest bezpośrednio powiązane z uszkodzonym sprzęgiełkiem, więc nie róbmy wody z mózgu :gwizdanie: Ernius, jestes z Bydgoszczy, podjedź do Autoklimy na Toruńską 300, tam jest naprawdę konkretny fachowiec od klimy, na pewno ci pomoże i nie oszuka. Do tego potrafi załatwić sporo części w dobrych cenach i jeżeli padł sam zawór to raczej też zdobędzie działający drugi.
-
[ALL B5] Nowe zawieszenie czy regenerowane?
W normie za cały przód.
-
[ALL B5] Po wymianie 2 górnych wahaczy z lewej strony ściaga lekko na prawo
Pierwsze słyszę żeby przy wymianie wahaczy nie ustawiać zbieżności, ja za każdym razem miałem ustawianą po robocie.
-
[B6 AVF] Nagłe przestanie chłodzenia
Może być sprzęgiełko, jest metalowo- gumowe i mogło się zerwać po prostu, trzeba je wymienić na nowe lub zanitować. Albo padł zawór sterujący i musisz szukać drugiego bo nie sprzedają jako część zamienna, ale czy winne jest sprzęgło, czy zawór to trzeba stwierdzić empirycznie. VAGiem możesz sprawdzić tylko odczyty ciśnienia w układzie klimatyzacji z presostatu na zapalonym silniku.
-
[B6 AWX] Moja nowa B6 srebrna w sedanie:))
Auto ładne, ale to radio kiepsko komponuje się z kokpitem i do tego ta kontrolka zużytych klocków
-
[ALL B5] Po wymianie 2 górnych wahaczy z lewej strony ściaga lekko na prawo
A ustawiłeś z wujasem też zbieżność? Bez zrobionej zbieżności musi ciągnąć, nie ma siły.
-
[ALL B5] "Syczenie" w okolicach kierownicy
Jeżeli to syczenie dochodzi z okolic pedału hamulca to na 90% zaworki w serwo. Możesz spróbować osłuchać sam lub jechać do mechanika Kolego.
-
[ALL B5] "Syczenie" w okolicach kierownicy
Może być nieszczelne serwo hamulców i dlatego syczy. Pedał może zachowywać się normalnie pomimo nieszczelności.
-
[B5 AFN] Automatyczna skrzynia nie przełącza biegów
No to nie było tak źle, z grubsza tyle co sprzęgło w manualu A inni niech sobie drutują i wkładają manualne skrzynie :gwizdanie:
-
[B5 ADR] moja czwóreczka nowe foty
Kostki są inne. Na marginesie, Kolego popracuj nad ortografią bo aż oczy bolą
-
[B6 AVJ] Kontrolka od hamulców
Pół cm to jeszcze grube klocki. Winny będzie urwany kabel, także jeździj i się nie przejmuj, zrobisz w PL
-
[B5 AFN] Automatyczna skrzynia nie przełącza biegów
Świetnie z ciekawości, jaki rząd kosztów i zakład?
-
[B5 AJM] Sposób jazdy na małe spalanie z automatyczną skrzynią biegów
Uzyskałbyś takie spalanie przejeżdżając 100 km w DOKŁADNIE takich warunkach- zimny motor, zatrzymania z ruszaniem itp. komputer liczy zużycie na podstawie bieżących warunków i potem uśrednia. Najlepiej policzysz sobie spalanie tankując pod korek, przejeżdżając 100 km i znowu tankując do pełna.
-
[B5 AFN] Zatarta sprężarka
Dysza to jest ten element, który masz zaznaczony- 6A Dławik. Wymieniamy kiedy jest zanieczyszczona.
-
[B6 AVF] Elektrozawór klimatyzacji, pytanie
Obyś nie pisał później Kolego, że masz problemy ze sprężarką, naprawdę ci tego nie życzę bo zatarcie oznacza duże koszty. Niesprawny elektrycznie zawór VAG wykryje, ale to się rzadko zdarza.
-
[B6 AVF] Elektrozawór klimatyzacji, pytanie
Karygodny błąd, przy tych sprężarkach się takich rzeczy nie robi, to najprostsza droga do zatarcia. Te zawory często pomimo że są elektrycznie sprawne to mają pozacierane iglice i przestają działać. Najlepiej byłoby zdobyć identyczny i podmienić.
-
[B5 AFN] Problem z klimą a wymiana pasa przedniego
Po dzwonie też będzie, tylko trzeba to doprowadzić do porządku :>