Treść opublikowana przez marjon
-
Króciec wody
uszczelke spruboj zmienic na tym kroccu, tez tak mialem:hi:
-
Wysokość nadkola od podłoza B5 Avant 1.9 TDI na ori 15'
nie mierzy sie do podloza tylko od rantu blotnika do srodka piasy kola bo to dokladniejszy pomiar. czytalem ze powinno byc 39cm na seryjnym zawiasie 1ba:hi:
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
ostatnio zmienialem koncowki drazkow kierowniczych. kupilem mastersporty. stare byly lemfordery. na koncowkach miedzy gwintem a galka jest takie zgrubienie. zauwazylem ze w starych lemforderach jest tam w srodku guma co tworzy pewnego rodzaju amortyzator drgan. w mastersportach tez jest to zgrubienie ale nie ma tam zadnej gumy- jest to zwykla imitacja amortyzatora drgan, czego na aukcji nie bylo widac. po zmianie koncowek jakos inaczej mi sie jezdzi, bardziej odczuwam na kierownicy nierownosci drogi. czy moze to byc spowodowane brakiem tych gum w koncowkach mastersporta??
-
[B5 ADR] Wymiana przegubu zewnętrznego
nie trzeba wcale wyciagac calej polosi do zmiany przegubu zewnetrznego, niepotrzebnie sie narobiles włazac pod auto. a zdejmujac przegub z polosi wcale nie trzeba walic mlotem, wystarczy po wyjeciu przegubu z piasty wkrecic w przegub spowrotem stara srube zaszlifowana na koncu w szpic ktory trafi w otworek w polosi, krecac sruba do oporu przegub sam wyskoczy z polosi, trzeba tylko wlaczyc 1 bieg zeby polos sie nie obracala a najlepiej niech druga osoba trzyma hamulec:hi:
-
Stuki z maglownicy??
tez mam takie objawy jak twoje, nie ma za bardzo luzu ale przy zgaszonym silniku puka, na zapalonym mniej. to nie zadne drazki tylko maglownica, wiem bo drazki wymienialem. musze pokombinowac z ta srubka do kasowania luzow, moze cos sie poprawi...
-
Otwór w dnie tłumika końcowego
ja kiedys mialem auto z popekanymi pierscionkami, tak tak walilo olejem do wydechu ze az tam sie zbieral i przy przygazowce wywalolo go przez koncowy tlumik w powietrze. jak sprzedawalem auto wywiercilem celowo taka dzurke od spodu zeby olej wyplynal z wydechu wczesniaj a nie z koncowego tlumika gdzie kazdy patrzy przy przygazowce...
-
[ALL] Ma ktoś gotowca (chipa) do AFN-a ?
ile cie to kosztowalo??
-
Zaciskający się tylny zacisk...
zapieczony tloczek, zacisk do rozebrania:hi:
-
Co zamiast popielniczki
mam cala tylna kanape na to, bo zmienialem na skladana a stara lezy, podlokietnik tez obszywalem na nowo z materialu z niej:naughty:
-
Ile czynnika chłodzącego wchodzi do klimatyzacji?
masz napisane na naklejce na wewnetrznej stronie maski nad akumulatorem:hi:
-
Co zamiast popielniczki
mialem troche czasu i zrobilem dzisiaj tego moda. zapalniczke przenioslem do tunelu kolo recznego bo tak mi bylo najlatwiej- - nie trzeba wyciagac tunelu:wink: te dziury po popielniczce na razie zakleilem materialem ze starego fotela na tasme dwustronna, ladnie sie komponuje z siedzeniami, ale kiedys zastapie tan material czarnym. tak wyglada: http://img827.imageshack.us/img827/959/schowek1e.jpg http://img267.imageshack.us/img267/9374/schowek2u.jpg http://imageshack.us/photo/my-images/26/schowekb.jpg/
-
Co zamiast popielniczki
kurde tez teraz nie moge znalezc:kwasny: ---------- Post added at 08:43 ---------- Previous post was at 08:37 ---------- ale skopiowalem z tego watku zdjecie na wzor http://imageshack.us/photo/my-images/525/schowekaudi.jpg/
-
Co zamiast popielniczki
jest na forum taki temat, chyba w dziale warsztat ze gosciu wyjal ta popielniczke i rzucil nia za psem, te sruby pod nia zakleil ladnym materialem i teraz ma fajne miejsce na telefony, bo nawet nie ma gdzie polozyc komorki w tym audi... jak bede mial czas robie to samo:wink:
-
Kornackiemu urwali drzwi w Maserati
ja na miejscu kierowcy tego autobusu nie przyjalbym tego mandatu napewno:whistling:
-
[ALL] Znaczek dope na tylną klapę
duzo juz czytalem na forum o tym dope, ale tak w gruncie rzeczy co to wogole znaczy to dope????
-
Droga dojazdowa porada.
polecam destrukt asfaltowy, sprawdzona metoda
-
[B5 AFN] Jaki numer przekaźnika od przednich halogenów
ja zrobilem na zwyklym przekazniku tylko wlacznik ori i hula
-
[B5 ADP] Wymiana tłoczka przód
no raczej tylko to jedno
-
[ALL B5] Szczypce do opasek metalowych zaciskowych
ja rowniez zaciskalem zwyklymi obcegami takie opaski i narazie wszystko sie trzyma
-
Jak wysłać zderzak?
ja z miesiac temu wysylalem dhl. koszt niecale 102 zlote ale doszedl bez zadnego uszkodzenia i szybko.
-
[B5 ADP] Wymiana tłoczka przód
ja wyciskalem pedalem bez odkrecania przewodu, wcale tak duzo plynu nie ucieklo, ale plyn tak czy tak musisz kupic na dolewke.
-
[ALL B5] Spreżyny z allegro
nie porownuj takiego nosiciela rdzy jak opel do audi...
-
Nowe forum - wątek dla narzekaczy
bez obrazy ale mi tez sie nie podoba, stare bylo prostsze...
-
[B5 AJM] wymiana zawiasow przod strona kierowcy
opisze ci jak to robilem, -na poczatku obrysowalem mazakiem zawiasy jak leza na drzwiach i na slupku. -o gornym zawiasie tylko tyle ze rozkreca sie go na pol ta srubeczka na klucz 7 i wymienia tylko czesc od strony drzwi bo ta druga sie nie zuzywa. jak go zalozlem i wstepnie ustawilem wzialem sie za dolny zawias. -najpierw odkrecilem srube od strony kabiny, przy pedalach trzeba zdjac plastik i odchylic na bok kostki elektryczne, trzeba uwazac zeby sruba nie wpadla w profil zamkniety, mi wpadla niestety a potem tez wpadla nasadka klucza nasadowego 13, ale dalem rade to wyciagnac magnesem na sztywnym drucie. -potem odkrecilem drzwi od dolnego zawiasu( 2 srubki), otwarty zawias zawinalem szmata. -zdjalem drzwi z gornego zawiasu( wystarczy zostawic poluzowana ta srubke na klucz 7 co laczy gorny zawias) i drzwi nie trzymajace sie juz wcale na zawiasach( nadal trzymaja tylko kable w gumie) odchylilem i przelozylem obok dolnego zawiasu(na ktorym jest szmata) do tylu co masz dobrze zobrazowane na rysunku ktory dla ciebie zrobilem. postawilem je na progu, z drugiej strony na podkladkach z klockow drewnianych i oparlem o blotnik podkladajac grubo szmaty. mozna jeszcze podeprzec ramke drzwi np szczotka zeby nie polecialy jak robisz sam. -wtedy jest dojscie do tej drugiej ,,trudniejszej sruby,,pod blotnikiem, juz ostatniej. -wyciagnalem zawias, rzucilem nim za psem i wlozylem nowy zawias, zakrecilem ta trudna srubke ale narazie lekko zeby jeszcze moc regulowac zawias. -natomiast srubke od strony pedalow zakrecilem mocniej zeby zawias mogl utrzymac drzwi. -drzwi dalem spowrotem na swoje miejsce, zalozylem na gorny zawias(wyregulowany wczesniej), przykrecilem drzwi do dolnego zawiasu. -wstepnie wyregulowalem odchylenie drzwi na dolnym zawiasie(2 srubki laczace drzwi z dolnym zawiasem) zeby byly rowno z blotnikiem. -czas na regulacje wysokosci zeby drzwi nie wisialy ani nie byly za wysoko i ladnie trafialy w rygiel( jego sie nie da regulowac gora-dol). poluzowalem delikatnie srube od strony pedalow (sruba tak zwana ,,trudniejsza,, pod blotnikiem jest luzna) cale drzwi moglem wtedy regulowac gora-dol razem zawiasem dolnym. -kiedy znalazlem odpowwiednia pozycje ze drzwi ladnie sie zamykaly i wszystko pasowalo, dokrecilem juz na stale srube przy pedalach. odrysowalem mazakiem 2 sruby laczace drzwi z dolnym zawiasem zeby wiedziec potem jak byly. -po upewnieniu sie ze wszystko gra zdjalem drzwi spowrotem, odchyliem tak jak to bylo wczesniej opisywane i dokrecilem mocno srube za blotnikiem. -zalozylem drzwi na gorny zawias i dolny zawias ustawilem na drzwiach wedlug znakow ktore robilem mazakiem przed ostatnim zdjeciem drzwi. -gra i buczy, drzwi teraz chodza lepiej niz prawe [br]Dopisany: 22 Luty 2012, 13:37_________________________________________________mozna sie tez dostac do tej sruby pod blotnikiem zdejmujac nadkole i potem jeszcze taka zaslepke jest to metoda bezpieczniejsza dla lakieru ale ja jej nie wybralem. powodzenia
-
[B5 AJM] wymiana zawiasow przod strona kierowcy
jest ale tylko o gornym zawiasie, gdzie i tak kazdy sobie radzi sam, o dolnym nie ma prawie nic...