Treść opublikowana przez OLIVER
-
Pęknięta sprężyna
Miałem podobny problem i do czasu zakupu nowych sprężyn jeździłem na ułamanej i nie miało to wpływu praktycznie na nic A co do sprężyn to kup sobie jakiś lepszej firmy albo na forum używki ori znajdziesz i wymieniaj obydwie (przód )
-
Dlaczego klocek w A4 B6 nie hamuje na całej powierzchni tarczy?
Ja taki stosuje......... BOSCH smar SUPERFIT do hamulców i zacisków (2837460069) - motoAllegro
-
Czy to czujnik położenia wału?
Tomek...To podaj ten numer tego czujnika co kupiłeś bo ten co podałeś (0281002223)nie wchodzi nigdzie To jest nr spisany z przewodu z czujnika i w googlach wchodzi 0281002223 lub 0 281 002 223 No tak teraz już wiem ten numer co Ty podałeś to numer BOSCH i dlatego nie wchodził nigdzie jako część VW-AUDI .. A co Ja Ci podałem z Etki to numer tego samego czujnika tylko numer VW-AUDI..
-
Który zacisk kupić?
Jeśli kupujesz nowy to bierz TRW znowu aż tak wiele więcej nie kosztuje a wiesz co masz ....Przynajmniej ja tak bym zrobił ...
-
B5 AFN 110 Sedan 98r Problem z nadmiernym spalaniem :/
Tu masz tego loga ... Ale jak chcesz by Ci koledzy coś poradzili to trzeba zamiescić komplet logów nie tylko jednego ..... VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Zacisk tył szybka pomoc
tu masz żeliwny ... ZACISK HAMULCOWY AUDI A4 B5 TYŁ TYLNY LEWY ŻELIWNY (2860816875) - motoAllegro A tu masz alu ... ZACISK PASSAT B5 AUDI A4 DUCATO VECTRA REGENERACJA (2889165378) - motoAllegro zdejmij sobie koło i popatrz jaki masz ......
-
Air Bag , napięcie ładowania i rozruchu
Witaj Przemku ... Tak to chyba jednak wina sterownika w Twoim przypadku ....Nie aku... Tak dla ciekawości zrobiłem loga dla porównania z Twoim i w moim przypadku wskazania są mniejsze a nic żaden błąd mi nie wy wala .. Dodam ze auto w garażu ciepłym,dzisiaj było jeżdzone 4g. temu.. Aku nie za młody ponad 3lata ładowanie ok V sprawdzone miernikiem po postoju 24g to było 12,6V to jeszcze nie jest źle ... Aaaaaaa wskazania vaga chyba troche zanizają do miernika jak widać VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Łożysko przod audi a4 b6
Samo łozysko nie występuje w etce jesli Ci to pomoże to proszę .... ---------- Post dopisany at 21:25 ---------- Poprzedni post napisany at 21:24 ----------
-
czujnik temperatury cieczy
Czy oto Ci chodzi?
-
Czujnik temperatury - jego zadania
Trudno jest gdybać ...Jaki by był wpływ na silnik jak byś jeździł na tym czujniku ...... Takie czujniki powinno się stosować tylko ORI i wtedy jest sie pewny ze jest wszystko ok... Na zamiennikach tak właśnie bywa szaleją wskazania ... Ale Najważniejsze ze masz opanowane i jest OK .....
-
Czujnik temperatury - jego zadania
Takie czujniki cieczy podają sygnał do Kompa a on decyduje o dawce paliwa . dane idą z niego do sterownika wentylatora chłodnicy. no i na deskę (wskaźnik) O ile jest 4 pinowy...... A skąd wiesz ze zamontowali Ci nie odpowiedni ? według mnie termostat szwankuje .... a jak wiatrak dmucha przy tej temperaturze 100*?
-
Dziurawa pompa wtryskowa
Tu jest ten zawór ..Koszt jego to zamiennik około20-30zł FEBI a ori to około 85zł
-
Dziurawa pompa wtryskowa
Hmm zobaczyłem filmik i postanowiłem coś zapytać ........ Kiedy był wymieniony zawór na filtrze paliwa ? patrząc na fotki to chyba dawno nie był ... Pytam bo ja miałem podobny problem z odpaleniem...Po prostu zawsze było wszysko ok palił po postoju na rys a tu nagle tak jak Tobie ........a jak zaskoczył to już było wszystko ok ... Wymieniłem ten zawór na filtrze i po problemie .... Moze i u Ciebie ma to związek z takim odpaleniem.
-
Poduszka skrzyni kilka pytań
Wygląda że masz skrzynie FPP ale to jeszcze sprawdź sobie A tu poduszka ..Chyba o tą chodzi ..... Występuje jako komplet z łapą ..(ok 310zł)
-
Swiece dogrzewające
A niby co ja wstawiłem Przecież do silnika masz dwie pozycje wyzej ...Tak? tam przychodzi 4 sztuki , a tu masz 3 sztuki .inny gwint itd. To do czego one są według Ciebie?
-
Swiece dogrzewające
Chyba o to Ci chodziło ..Tak?
-
sprzęgiełko hydrokineryczne Visco
A jesteś pewien ze masz dobry ten termostat ? Bo u mnie też wiatrak rusza zaraz po uruchomieniu silnika a z temperaturą nie mam problemu zeby skakała jak tobie ...Według mnie termostat chyba Ci nie domaga mimo wymiany ......dałeś ori? Ostatnim czasy duzo ludzi się skarży na termostaty..po wymianie .....
-
sprzęgiełko hydrokineryczne Visco
Nie wiem na ile Ci pomogę ale u mnie też wisko kręci się dosyć szybko (na oko )na wolnych obrotach na zimnym silniku ale dam rade go zatrzymać bez problemu i mam wszystko OK .....Ale nie robi się tego ręką Najlepiej weź kawałek szmaty i dopiero spróbuj zatrzymać wiatrak ..A jak się Ci kręci wisko na zgaszonym silniku Lekko?
-
sprzęgiełko hydrokineryczne Visco
Czasem wystarczy poszukać .....Tak na przyszłość http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-adr-wymiana-sprzegla-wiskotycznego-adr-sciagania-przodu-manual-123815/#post2239330
-
Opóźnione wstawanie turbiny
Podmień go z N18 lub pozycz od kolegi sprawny i zobaczysz czy jest lepiej .
-
jak usunac AIRBAG
Rafał czy musi być wymieniona po 10latach ?chyba nie do końca bo gdyby tak było to nie do poszczaliby do ruchu takich pojazdów ... Ja wolę mieć 10letnią poduchę czy starszą niż jej nie mieć .Zakładając ze układ" airback "był i jest sprawny.. To podobnie jest z gaśnicami .... Producent też daje ważność na 2-3lata gwarancję i powinna iść na śmietnik .a jak wiesz mozna ją za legalizować . A jak taka legalizacja wygląda to Wszyscy wiemy:facepalm: A gasnica jest sprawna kolejne x lat ...... Ale to jest moje zdanie na ten temat ,Możesz sie nie zgodzić z tym .
-
Dziwny odgłos i trzesienie w przedziale 1800-2100 obrotow
Ale w czym problem ..przecież to nie majatek 10zł kosztuje według etki taki oring
-
jak usunac AIRBAG
Grzesiu to prawda kiedyś wogule nie było w pojazdach poduszek ani żadnych wspomagaczy bezpieczeństwa ..a Dzisiaj mało który pojazd ich nie ma ...zrobisz jak uważasz .To Ty jeździsz tym pojazdem i powinno Ci zależeć na tym .Oby nie była Ci żadna potrzebna nigdy tego Ci i Wszystkim Życzę ...
-
Dziwny odgłos i trzesienie w przedziale 1800-2100 obrotow
Tak to wyglada
-
Przewód olejowy turbiny + króciec (pilna pomoc potrzebna :)
dopasuj sobie klucz płaski a jak trzeba to do szlifuj by przy dokręcaniu tej nakrętki przytrzymać właśnie ten króciec