Treść opublikowana przez machina
-
Proszę o pomoc, prośba o analizę logów. Z góry dziękuje
Tak jak powyżej kolega Damian zauważył występuje problem z układem podciśnienia. Do sprawdzenia pompa oraz wszystkie wężyki podciśnienia. W chwili obecnej brak sterowania zarówno EGR jak i zmienną geometrią turbiny.
-
prosba o analize logow. Błąd 17965
Co nie oznacza że nie są zapieczone. Zrobisz jak będziesz uważał, ale tylko czyszczenie turbiny rozwiąże problem:wink:
-
Witam,proszę o sprawdzenie logów,afn,110
Nie widać żeby coś złego z autkiem się działo:wink:
-
prosba o analize logow. Błąd 17965
Turbo na stół i czyszczenie:decayed:
-
Sciąga raz w prawo raz w lewo a czasami w ogole.
Ja bym na Twoim miejscu magla się nie czepiał. Do sprawdzenia końcówki drążków oraz całe zawieszenie pod kątem luzów, na koniec zbieżność i musi być dobrze:wink:
-
Sciąga raz w prawo raz w lewo a czasami w ogole.
Z takim delikatnym pukaniem podczas mocnego ruszania kierownica na wyłączonym silniku to jeszcze możesz długo pojeździć. Zobacz czy jak odpalisz i ruszasz to też stuka, jeżeli tak to magiel już swoje przeszedł.
-
Zgasł podczas jazdy na wysokich obrotach.
Sprawdź czy sterownik zapamiętał jakiś błąd.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju, proszę o wskazówki
Nie cuduj tylko zrób jak koledzy wyżej pisali. Jazda na obecnie zalanym oleju grozi poważną awarią silnika TDI PD:facepalm:
-
Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni
Kup oryginalny, jak widać jest przez wiele osób zachwalany i jak będziesz miał szczęście to będzie ok:wink:
-
Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni
Czujnik jest dobry. Wygląda to jednak na niesprawny termostat. Dla przykładu; w temp -10 stopni przejeżdżam 15 km, silnik osiąga 85stopni otwieram maskę i rura do chłodnicy oraz do zbiorniczka wyrównawczego są zimne
-
Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni
Od zakupu kabla do momentu ogarnięcia Vaga jeszcze długa droga przed Tobą. Tak na początek to http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/all-vag-com-kupic-2749/ http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/ Jak już zdobędziesz program i uda Ci się połączyć ze sterownikiem silnika to dopiero się zacznie, to wciąga:decayed:
-
Mała moc silnika.
Powiem tak, logi może wykonać wiele znających się osób choćby z tego forum albo dobry mechanik o ile taki w Lubartowie jest. Nikt raczej do Ciebie nie przyjedzie, będziesz musiał do kogoś podjechać. Jak po logach okaże się że sprężarka do czyszczenia to i tak wizyta u mechanika nieunikniona no chyba że posiadasz niezbędne narzędzia, warunki i umiejętności.
-
Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni
Dobrze by było jeszcze jak byś sprawdził vagiem jaką masz temperaturę na zegarach i na ecu silnika. Nie wykluczone że czujnik odmawia posłuszeństwa. Uważam że trzeba mieć pecha by trafić na wadliwy termostat Wahlera, ja nie mogę złego słowa o nim powiedzieć a zamontowałem dwa lata temu:wink:
-
Mała moc silnika.
pojade do typa niech podepnie pod kompa bedzie wiadomo. a moze byc przepływomierz powietrza?? a na na rozgrzanym tez to samo tak mi sie wydaje Samo pojechanie do "typa" może nie przynieść efektu no chyba że zna się na rzeczy zrobi pełną diagnostykę z kompletem logów statycznych i dynamicznych i będzie wiedział jak je odczytać
-
3 tys obrotow i awaria
Jeżeli otwierałeś N75 i go smarowałeś to teraz lepiej kup nowy.
-
gwaltowne zgaszenie rozkreconej turbiny
No ale z nimi nie wygrasz, dobrze że w naszym pięknym kraju przynajmniej u mnie nikt takich testów nie robi. Tylko kontrola zawieszenia, hamulców i po sprawie:decayed:
-
gwaltowne zgaszenie rozkreconej turbiny
He he właśnie w tym miasteczku kupiłem autko:decayed: i to o czym piszesz trochę mnie zabolało:facepalm:
-
Pedał hamulca wpada po wymianie tarcz przednich
wiec bedziesz musiał to jeszcze raz LOGICZNIE przemysleć ale pamietaj tez to ze nawet jakbys załozył wszystko nowe i tak sytuacja byla by taka sama kilka tygodni wcześniej rozbierałem cały zacisk hamulcowy, nawet dwa razy bo okazało się że tłoczek ma rysy i przytrzymywał dalej i nie miałem takiej sytuacji, przewód elastyczny wymieniałem i nic takiego mnie nie spotkało wiec dalej sensu nie widzę..tym bardziej logiki. Być może ta rozbiórka zacisku spowodowała te kłopoty, w zacisku lub przewodzie mogło pozostać odrobinę powietrza a teraz gdy założyłeś grubsze tarcze i klocki wcisnąłeś tłoczek głęboko tym samym powietrze powędrowało do bloku ABS - taka moja skromna teoria:wink:
-
Pedał hamulca wpada po wymianie tarcz przednich
Podobny problem z głębokim pedałem miałem w ibizie, pedał brał na samym końcu ponieważ tłoczek się nie cofał, nie chciał zostać przy klocku. Okazało się że padł zaworek w pompie hamulcowej, wymiana załatwiła sprawę. Jak wymieniałem komplet w A4 komplet przód i tył nie był żadnych tego typu problemów.
-
Usuniecie katalizatora / sonda lambda
W silnikach diesla nie ma sondy lambda:grin: Wywalaj kata i nie martw się, nie będzie negatywnych skutków:wink: Ale zanieczyszczenie turbiny może być spowodowane wieloma innymi czynnikami, nie nardzo teraz chce mi sie o tym pisać, poszukaj to znajdziesz:wink:
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
To że oryginał nie znaczy że siedzi 17 lat, równie dobrze mogły być wymieniane na ori wahacze:wink:
-
Stary licznik, nowy problem.
Jeżeli nie zależało Ci na pełnym fisie który cieszy oko i uczy oszczędnej jazdy:) to ok najważniejsze że jesteś zadowolony z efektu. Za 100 więcej mam cały fis z nowym wyświetlaczem i od roku wszystko jest bezproblemowo a widok 6 gajgerków plus cały fis bezcenny:decayed:
-
Jaką macie TEMPERATURĘ OLEJU w swoim TDi
To jest wątek o temp. oleju która podajemy z zegara temp. oleju. W B6 takiego nie ma, a Ty podajesz temp. płynu chłodniczego:facepalm:
-
Problem z niskim napieciem
Przekaźnikiem steruje ECU. Dobrze by było sprawdzić jak najwięcej połączeń w podszybiu i pod deską, może gdzieś coś niełączy, może wypalone gniazdo bezpiecznika etc. Jak nie pomoże to obstawiam ECU.
-
Jaką macie TEMPERATURĘ OLEJU w swoim TDi
W zimę temp. oleju po przejechaniu 30km 80stopni, w lato po przejechaniu takiego samego dystansu przy jeździe do 120km/h 90-100stopni, przy butowaniu na autostradzie do 120 stopni.