Treść opublikowana przez OLO_GDA
-
[B7 ASB] Wolne obroty i odpalanie silnika
albo BKN. skoro ONO mowi ze to norma to na razie sie nie stresuje. choc dziwne troche. sprawdze dzis na VAGu dokladnie jakie ma obroty i porownamy. po prostu dziwnie brzmi, nawet jak kogos wioze to sie pytaja "czy na ssaniu ( ) jade " :) moze w srode na spocie bedzie ktos ASB to sie porowna...
-
[B7 ASB] Wolne obroty i odpalanie silnika
Od wczoraj testuje moja audiole i niby wszystko gra, jutro jeszcze musze kupic akumulator i wtedy pokasuje sobie bledy VAgiem ale chce sprawdzic jakie mam wolne obroty przy okazji. znaczy chcialbym wiedziec czy ktos wie jakie powinny byc. bo mam wrazenie ze sa troche za wysokie, z obrotomierza to wynika ze jakos ponizej 900 sa. ale na ucho dziwnie brzmi. nigdy nie mialem V6 to moze tak ma byc? szczerze to liczylem ze na biegu jalowym bedzie ciszej wewnatrz... i stad te pytanie. drugie pytanie do posiadaczy 3.0tdi. czy to cudo moze odpalac "no dotyk" ? czy zawsze musze zrobic z 2sekundy rozrusznikiem . no moze nie cale 2 . ale zdecydowanie dluzej niz rzedowe 4ki ktorymi do tej pory jezdzilem. to noralmalne czy cos sprawdzic ?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Środa aktualna? w koncu odebrałem moją niunie to bym wpadl. moze jeszcze nie gotowa na 100% ale pokazac sie juz nie wstyd:D Gajos? czy jakas cieplejsza miejscowa?
-
Małe auto dostawcze (typu VW Caddy)
caddy fajny. ale peugeot i citroen , zwlaszcza w HDI to sa jednak ciekawe opcje.
-
PYTANIE
akcyza 13.6% wartosci. urzad celny 160pln za zaswiadczenie rejestracja kolo 1000
-
pierwszy przeglad w polsce: potrzebne przetlumaczone dok.?
u mnie w celnym brali tlumaczenia.
-
Kto płaci za szkody na mieniu, gdy nieletni i pod wpływem prowadził auto.
zle kombinujesz. ubezpieczalnia nie ponosi odpowiedzialnosci jezeli kierujacy jest pod wplywem, bez prawka, a jak sie upra to nawet jak nie masz przegladu... wyplacili energetyce to dobrze. ale nie musieli, teraz rodzice musza oddac bo to tak jakby mlody poszedl i siekiera rozwalil slup. a z prawnikami z ubezpieczalni raczej nie wygra wiec lepiej sie dogadac na jakies raty czy cos...
-
Ekologia
ja tez piekne wyliczenie kiedys robili. np. najbardziej ekologiczny samochod z japonii, w trakcie swojej podrozy promem do europy wieziony jest promem ktory w trakcjie tej jednej podrozy emituje wiecej dwutlenku wegla niz auta ktore wiezie wyemituja go przez cale swoje zycie a np. ekologiczny Prius jest napedzany bateriami ktore produkuje sie w fabryce ktora zniszczyla calkowicie zycie w obrebie 5 kilometrow od fabryki bo tyle kwasnych deszczow spowodowala. itp itd. miu sie wydaje ze samoloty, statki itp to zaneiczyszczaja srodowisko w takiej skali ze nasze autka juz kompletnie nic nie zmieniaja. i te wszystkie normy to robienie z ludzi wala i udawanie ze sie cos robi dla planety.
-
[ALL] Akumulator
z doswiadczenia podpowiem ze lepiej zaczac od minusa. chocby dlatego ze odkrecajac kluczem kleme latwo dotknac do karoseri, a wiec do masy, jak zaczniesz odkrecac plus na podlaczonym minusie to ida iskry przy takim dotknieciu :D
-
FOTORADAR GLUPOTA - potrzebna porada najlepiej prawna -
dobry tekst na wymiganie sie od zdjecia to powiedziec ze ktos byl zainteresowany kupnem Twojego auta. dales mu sie przejechac, ale nie znasz danych osobowych bo do transakcji nie doszlo... a w tym konkretnym przypadku to bym sie odwolywal bo jezeli nie widac na focie kto jechal to chyba nie jest zaden dowod. bo nie chodzi o to ze auto przekroczylo predkosc... mandat dostaje kierowca a nie auto. i to on musi byc na zdjeciu...
-
Wytłumienie drzwi
jak jeszcze nie pstrykales nowych fot na tą karte to jest duza szansa ze foty mozna odzyskac... na jakiej karcie masz je zapisane?
-
Oby się udał ten pomysł
CEPIK dziala i ma sie dobrze. a ze nie wykorzystuje sie go w tej chwili w 100% to inna sprawa. widac sa ludzie ktorym nie na reke mozliwosc szybkiego i latwego sprawdzania pochodzenia auta..
-
[B7 BKN] Jak szybko silnik (płyn chłodzący) powinien osiagnać 90 stopni ?
a moze wlasnie stoi w korku i te 2km robi przez 15 minut.... no wlasnie jak to porownac? chyba jedynie odpalic i stac i mierzyc czas. bo inaczej to zalezy od wielu czynnikow. no i jeszcze temperatura powinna byc stala. ja ne mialem jeszcze okazji sprawdzic w jezdzie ale tak jak odpalalem i czekalem az sie nagrzeje to naprawde duzo czasu mu to zajmowalo. pamietaj ze tam duuuuzo plynu krazy i trzeba to nagrzac wszsytko. tego aluminium tez duzo bo blok spory wiec chyba nie ma tragedii 7km...
-
[B5 ADP] DZIWNE ZACHOWANIE ABS
a jak sie zatrzymasz bez gaszenia to tez VAG nic nie pokazuje?? jakos nie chce mi sie wierzyc. wtedy na bank sie dowiesz ktore kolo ma walniety czujnik (bo najpewniej o to chodzi)
-
[B5 AQD] Jak zaprogramować TV w Navi Plus
ze tak glupio zapytam... a masz tuner?!
-
Emblematy
oznacza ze ktos ja przykleil obrócona o 90 stopni ;]
-
[ALL B7] Hak do S-line (3,0 TDI)
akurat dales link do B8 ale tez szukam do B7 i sie zastanwaim czy instalacja jest gdzies pociagnieta i po protu wpinamy wtyczke ktora jest przy haku gdzies w gotowe wtyczki czy trzeba cos rezac?
-
[ALL B6] Przod z B7 do B6
nie nie i jeszcze raz NIE! na boga, B6 to B6 nie rob na sile nowszego modelu. jest ladny sam w sobie a do tego jakbys sie chcial zabrac to blotniki nie beda pasowac na lampy i zderzak wiec musialbys je wymienic. nie wiem czy sie zgraja z drzwiami ale nawet jak tam to beda mialy przetloczenie ktore sie skonczy na blotniku i bedzie bez sensu. zderzak pewnie nie bedzie chcial pasowac do wzmocnienia i uchwytow ... ogolnie to moze byc klopotliwe a po drugie jakbym zobaczyl takie auto to raczej dobrze bym sie ubawil niz podziwial...
-
[B5 ADR] Opornik pod fotelem - blad 01217
druga kostka moze byc od: czujnika zapietych pasow, podgrzewania, napinacza pasow (choc z tego co widzialem to w audi raczej w slupku jest napinacz), lub na wszelki wypadek bo w innych wersjach jest potrzebna...
-
Strefa Śmiechu
kolego nie mozesz wklejac linku do zalacznika z Twojej poczty, bo niby jak my sie tam mamy zalgowac?
-
Panowie/ Panie pomocy!!! Ukradli Audi a4 avant 1.9 TDI [licho nie śpi]
obaj nie macie racji bo teraz to co sie nazywa miniCASCO w pzu obejmuje wiecej niz kradziez i szkode calkowita. obejmuje wszystkie szkody powyzje 1000pln, powstale z przyczyn niezaleznych od posiadacza (np. drzewo spadnie na auto, albo wyskoczy zwierzak , ktos podpali itd itp) . wada jest tylko duzy udzial wlasny w szkodzie ( 20% ) ale za to cena ubezpiecznie bajecznie niska. tyle doweidzialem sie dwa tygodnie temu od pani w pe zet ju . ;]
-
[B7 BKN] Wymiana rozrządu.
z tego co wiem to za ten odglos odpowiedzialny jest tylko napinacz. wiec czemu chcesz wymieniac caly rozrzad? jaki masz przebieg? a poza tym to czesci to jedno. ale podobno trzeba wyjac silnik zeby sie dostac do napinacza bo go gdzies miedzy silnik a skrzynie upchneli... ja bym stal i patrzyl mechanikowi na rece jakby mi to mial rozkladac i skladac.
-
Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
jedna sruba wymaga wyjecia zmieniarki...
-
[ALL B7] A4 Avant Quattro 3.0 TDI B7 S-Line
ciagnac ten off topic ot odpowiem ze multi wystepuje w 2.7tdi a w 3.0 tylko TIP.
-
mały samochód dla siostry
widzisz kolego. a ja dzis sprzedałem CORSE B mojej zony . w automacie, ze wspomaganiem, poduszkami, absem 1999 za 8300. było wczoraj zolozyc temat