Treść opublikowana przez Łukasz13
-
Brak mocy, dusi się przy wciśnięciu gazu, pokazuje EPC
Daj spokój nie musisz od razu robic tyle logów, na początek możesz zrobić 002, 115 i np. 020 031 118 jak chcesz więcej niz jeden , logujem do 6500.
-
Moc
Zależy kto to będzie stroił ale w okolicach 190 KM, spalanie przy takim samym stylu jazdy zostanie na tym samym poziomie wzrosnie jeśli będziesz wykorzystywał maksymalną moc:wink:
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Może byc jeszcze dziura w wężu podającym podciśnienie do zaworków n249 ale to by wyszło przy sprawdzaniu szczelności, a masz tam jeszcze taki wąż co idzie do akumulatora podcisnienia co idzie do prawego nadkola czy wywalone to masz?
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Zaślep krócieć przy n75, ten wężyk od gruszki może byc nie zatkany wcześniej niedokładnie napisałem co do surge to faktycznie jesli dv dobra to sprawdz wężyk idący do dv jesli masz jeszcze oryginalny on lubi pekać ze starości, jesli wężyk dobry to może byc n249 w testach na vagu mozna go sprawdzić czy wogóle cyka
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Wydaje mi się że niski przepływ to wynik tego że turbinka nie osiąga zadanego ciśnienia i wysterowanie n75 jest na maksa, jesli wszystko szczelne musisz przyjrzeć sie turbinie i jej sterowanie, na początek odepnij i zaślep wężyk idący do gruszki turbiny i sie przejedz możesz zrobic loga turbo powinno przeładować, jesli dalej bedzie słabo to musisz sprawdzić ustawienie wg czy sie zamyka i czy przypadkiem nie jest uchylone.
-
Jak poznać zużyte sprzęgło wiskozy
Na nie rozgrzanym aucie powinno kręcić sie dosyc wolno i powino dac je się zatrzymać ręką np. w rękawiczce, po dodaniu gazu nie powinno robić "wichury", tak sprawdzasz czy nie jest zablokowane na stałe. Na porządnie rozgrzanym silniku tak że cała chłodnica musi byc gorąca czyli np. po dłuższym postoju w korku czy coś wiskoza się zasprzęgla czyli ciężko ją zatrzymać ręka a po dodaniu gazu robi się przeciag pod maska powinieneś to usłyszeć jak jesteś na zewnątrz, wtedy wiskoza jest sprawna.
-
kłopoty z mocą po remoncie silnika
Czyli do zrobienia logi z grup 002 115 118 i sprawdzenie szczelności dolotu.
-
1.8T tylko 147 koni. Logi Bydgoszcz. Jak i kto?
Ogólnie jest dobrze, może jedynie do czego można się przyczepić to że troche więcej powinna pokazywać przepływka:kox: ale ja bym jej nie wymieniał narazie, założ nowy filtr powietrza i rób chipa.
-
kłopoty z mocą po remoncie silnika
Kolego bez podstawowego sprzętu czyli kabla i programu za pare groszy ciężko coś zdiagnozować, jesli ucieka gdzieś powietrze to trzeba to sprawdzić i zlokalizować dziure, najlepiej sprawdzić ciśnieniowo cały dolot.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Moje logi na osprzęcie seryjnym, byłoby lepiej ale pod koniec stuki i spadek doładowania ze względu na stare i liche paliwo jeżdze na lpg:wink: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Proszę o analizę oraz sugestie
Z tych logów nic nie wynika, zrób logi dynamiczne na trójce do 6,5 tyś obr grupy 002 020 115
-
turbo w gazie
Przy dobrej instalacji tzn. odpowiednio wydajnej i wystrojonej jak należy moc nie spadnie a nawet może lepiej chodzic na lpg ze względu na większą odpornośc lpg na spalanie stukowe, ale nie oszukujmy się znalezienie zakładu który potrafi dobrze ogarnąc lpg graniczy z cudem, chcesz mieć dobrze zrób sam:wink:.
-
1.8T Proszę o ocenę logów
Przepływka na pewno za mało wskazuje do serii to mu narazie dużo brakuje.
-
Jaki reduktor zamontować do 1.8 T
Silver sprawdzony przez lata, a ac to niestety to ciągle loteria.
-
Zapowietrzony układ chłodzenia problem
Jak ma chodzic jak dolot nie poskladany i ciągnie lewe powietrze? na ostatnim zdjęciu poskłądałes tą odmę? bo z dziura w tipie nie będzie chodził, bład 16497 tyczy sie tego czujnika co na pierwszym zdjęciu, 16622 boost sensor to czujnik doładowania powinien byc u góry w intercolerze. Reszta raczej dobrze połaczona.
-
Potrzebna pomoc i dane od 1.8t apu
Kup se vaga za 30 zł i zrób logi albo wymieniaj dalej częsci może w końcu trafisz.
-
Jaki reduktor zamontować do 1.8 T
Do 150km ja bym wybrał kme silvera lub silvera turbo.
-
Zapowietrzony układ chłodzenia problem
Bez podpięcia pod vaga chyba sie nie obejdzie.
-
Proszę o anazilę logów dynamicznych 1.8t po virusie
JAk Ci juz zrobią wrzuć logi ocenimy:wink:
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
No to spoko ja emulatora nie sprawdzałem, a to że w readiness jest wszystko passed nie oznacza że nie wywali błędu kata, u mnie wcześniej mimo że było na zielono to i tak bład sie pojawiał.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Tak readiness tak jak u ciebie, grup 86,87,88 to nawet nie sprawdzałem, ogólnie grupy wyglądają podobnie tylko u ciebie nie podoba mi sie grupa 030 cos za dużo tych wartości jesli sie nie myle powinny byc po 3 w tych dwóch okanach.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Efekt praktycznie identyczny, sonda szerokopasmowa.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Dokładnie tak inaczej nie da rady:wink:
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
W alt tez na pewno da się wyłaczyc sonde na tej samej zasadzie co w turbo:wink:kiedys zapraszałem Darka na próbe ale nie chciał spróbować.
-
Prośba o ocenę logów.
Tip to ta cała gruba rura dolotowa od filtra do turbiny, jak wymieniałeś dv to myśle że możesz jej nie wyjmować, wystarczy tylko zatkać jakimś korkiem wejście od odmy tu masz ładnie pokazane: question on boost leak test procedure (plugs in place of puck valve)? i dorobić coś na wymiar wlotu powietrza do tipa i pompować, wszelkie większe dziury pokażą sie od razu.