Treść opublikowana przez przem8
-
Nowy napinacz łańcucha czy czyszczenie smoka?
Jak klekocze dwumas to po wciśnięciu sprzęgła powinien przestać.
-
Mechaniczny, a hydrauliczny napinacz paska rozrządu w Audi A4 B6 1.8T
W zestawie INA najczęściej hałasują paski rozrządu. Ja mam coś takiego u siebie, nie zawsze ale dość często :
-
Problem chyba z odmą.
Jeśli chodzi o zaworek nr 6 radzę zakupić ori z ASO, bo mogą się dziać cyrki. Wymieniałem niedawno kilka elementów odmy i jeszcze raz muszę wymienić ten zaworek, bo przy zamienniku zasysa korek oleju.
-
Wymiana czujnika g62 - pytanie techniczne
Dobierzesz normalnie w sklepie
-
Nowy napinacz łańcucha czy czyszczenie smoka?
Byle nie pseudo oryginał z alledrogo Te napinacze w 1.8/1.8t to raczej jednakowe tak jak i głowice z 1.8 pasują do 1.8t
-
Nowy napinacz łańcucha czy czyszczenie smoka?
Sporo osób na forum ma z firmy autolog i chyba na razie nie narzekają, swag potrafi cieknąć z cewki i zostaje jeszcze febi i bodajże fai ale tej ostatniej marki nie kojarzę za bardzo. Kiedyś wymieniałem na maxgear za lekko ponad 400zł i jeździ do tej pory
-
Nowy napinacz łańcucha czy czyszczenie smoka?
Łańcuch z napinaczem od razu. Dobry zamiennik z łańcuszkiem około 1000, a jak znajdziesz kogoś kto wyłączy info o błędzie od napinacza żeby check nie świecił to zakładasz normalny napinacz bez solenoidu i zapłacisz połowę tego. Ori koszt około 2,5 koła więc przelicz czy warto
-
1.8T Wypadanie zapłonów (Nierówna praca silnika)
Mierzyłeś ciśnienie oleju? Zmieniałeś tą przepływkę? Jaki filtr oleju założyłeś, bo czasem na lipnym zamienniku mogą się takie cyrki dziać Pasowałoby powtórzyć log 2+33 skoro ubogo. Możesz jeszcze sprawdzić kompresję na cylindrach, bo rozumiem, że to wypadanie występuje zarówno na pb jak i lpg?
-
moje etapy korekty i woskowania do oceny
Ręcznie to sobie odpuść, bo szkoda czasu i materiału. Dwa auta robiłem ręcznie m.in megsem UC (volvo i audi) i nigdy więcej. Jakieś efekty były ale dalekie od tych pokazywanych w broszurach ale w audi udało mi się pozbyć większości hologramów po kiepskiej polerce pod sprzedaż Testowałem kiedyś próbkę swirlx i według mnie jest tragiczny do ręcznego docierania. Lepiej już chyba megs ultimate polish.
-
Polecane opony zimowe
1. nie ten rozmiar 3. użytkuję drugi sezon i mogę polecić z czystym sumieniem Jeśli się zapatrujesz na nowe to z tych wszystkich również bym brał nokiana, bo cena zbliżona
-
moje etapy korekty i woskowania do oceny
Zamierzasz to ręcznie robić? Jeśli tak to efekt będzie mizerny, bo co najwyżej wydobędziesz trochę blasku ale rysy zostaną.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Jak nie lem to raczej pozostaje rts. Wymiana to jakieś 300zł + zbieżność. Tysiak? to chyba już w aso byłoby taniej
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Wywalało Ci błąd może? Jak doprowadzisz do ładu to daj znać czy będzie duża różnica w dynamice. W innym audi mam -14 i nic się nie dzieje więc jestem ciekaw czy są jakieś drastyczne zmiany po prawidłowym ustawieniu
-
bfb ocena logów
Właśnie wyjdą, bo to korekty krótkoterminowe. Tak jak piszesz jest zwykle z grupą 32.
-
A4 B5 LIFT 1.8 APT jaki tłumik?
Spróbowałbym używkę, bo markowe zamienniki są drogie. Chyba, że chcesz ryzykować z wyrobami typu polmostrów albo walker ale opinie zbierają różne i niekoniecznie każdy jest zadowolony. Z nowych to patrzyłbym na eberspacher albo strasznie na bogato i ernst. W ostateczności bosal
-
Terkotanie silnika, osłabienie mocy
Odczytaj najpierw błędy, bo mogą dużo powiedzieć.
-
pokrywa zaworów cieknie
Mało, a uszczelka kosztuje w granicach 50-60zł. Wymienić można samemu lub dać zarobić 50-100zł warsztatowi.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Lej 5w40 , bo jest optymalny do tego silnika, a marka to już wedle uznania, byle spełniał normy vw oraz był regularnie wymieniany i nie rzadziej niż 10tys. km. Tyle już jest napisane na ten temat, a ciągle te same pytania
-
Jaki olej do a4 b5 1.8T LPG
Kolego, o olejach do tego silnika jest już chyba encyklopedia na tym forum Lej full syntetyk 5w40 i możesz zrobić płukankę. Osobiście przesiadłem się z liqui moly sht 5w40 tak uwielbianego oraz polecanego na ravenol turbo vst i jestem zadowolony, bo stosunek cena/jakość jest extra. Na koniec dodam, że przy takim przebiegu u siebie robiłem płukankę, czyszczenie smoka i olej jak wyżej. Nie lej żadnego 10w40. To tyle w temacie.
-
Problem z esp, abs a4 b6
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01826
-
Terkotanie silnika, osłabienie mocy
Z tym, że silnik powinien być nieruchomy to lekka przesada, bo to nie V-ka z zajebistą kultura pracy , a rzucanie na boki mogą powodować też wypadające zapłony i może być to spowodowane druciarską odmą. Doprowadź odmę do fabrycznego stanu i pasowałoby sprawdzić błędy vagiem oraz porobić podstawowe logi. Terkotanie i spadek mocy kojarzy się z napinaczem łańcuszka ale poczekajmy na filmik.
-
[A4 b7 1.8 T BFB] wypadanie zapłonów kontrolka esp
Jeden z błędów może być związany z okablowaniem/wtyczką tempomatu przy kierownicy. Co do przewodów to najłatwiej spryskać wodą, odpalić i patrzeć czy gdzieś iskrzy.
-
[A4 b7 1.8 T BFB] wypadanie zapłonów kontrolka esp
Działa Ci tempomat? Sprawdzałeś czy kable od cewek nie mają gdzieś przebicia?
-
Maź na filtrze gazu
Co do zaolejonego gazu to ponoć należy unikać stacji zaopatrywanych przez tezet. Najprawdopodobniej przez to mam zalepione wtryski ac-w03, a ponoć ciężko je zajechać. Opinia zasięgnięta od dwóch gazowników. Jak tankowałem na orlenie było spoko, a z racji zmiany miejsca zamieszkania przesiadłem się na lotos, a tam lpg od tezetu i po 4 miesiącach jazdy kiszka :/ Instalacja ma 20 tys. przebiegu jakby co.
-
Zaglówki a4b6 i b8 jak wyjac?
W a4b6 z boku zagłówka masz taki jakby przycisk, wciskasz i wyciągasz zagłówek, ot cała filozofia