Treść opublikowana przez przem8
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Po mojemu dźwięk dochodzi od napinacza. Możesz wcześniej sprawdzić jak tam z ciśnieniem oleju.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Niezły bajzel się zrobił w tym temacie i przez kilka stron nic nowego i przydatnego nie idzie się dowiedzieć. Dajcie sobie Panowie po razie i lejta co chceta
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
elring lub victor reinz
-
Szybko znikajace kreski gazu w przelaczniku qbox
Ja mam z tego co pamiętam 55, wchodzi 45-46 l gazu. Spróbuj skalibrować ten włącznik jeśli tego nie robiłeś (gaz trzeba wyjeździć do końca), a jak nie pomoże to trzeba do gazownika niech do pływaka zajrzy. U mnie zaraz po założeniu gazu po przejechaniu 50 km nie było już 2 kresek, skalibrowałem i tak jak pokazuje teraz mi odpowiada. Na rezerwie mam ok. 8-10l gazu i tak chyba powinno być.
-
Szybko znikajace kreski gazu w przelaczniku qbox
Możesz spróbować skalibrować jeszcze raz wskaźnik gazu, instrukcje masz w książeczce od staga ale u mnie jest podobnie. Przy prawie takiej samej instalacji mam tak, że: 1 kreska znika po 35-45km, 2 po ok. 110-120km 3 po ok. 200km i rezerwa zapala się po przejechaniu 280-300 km. Tylko u mnie 70% jazda po mieście, korki i te sprawy, spalanie wychodzi 12-13l. Tylko, że samochód mniejszy ale i po programie W trasie przy prędkościach autostradowych wychodzi 10l i kreski trochę później znikają.
-
Silnik się trzęsie i głośniej chodzi
Cykać mogą wtryski gazu i ewentualnie filtr węgla aktywnego. To, że się trzęsie to może zapłony wypadają na wolnych, do przejrzenia świece i cewki. Najlepiej jakbyś zrobił logi
-
Problem z cisnieniem oleju !! Proszę o pomoc
Cisnienie juz teraz masz w porzadku. Po 1tys. znowu bym zmienił olej co by ten syf splynal i zalał 5w40. Kontrolka już nie świeci?
-
Barracuda 115 cz bedzie OK ?
Może być. Montowane pojedynczo?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
A jaki błąd dokładnie? Może uszkodzona cewka. Na starym napinaczu też miałeś błąd od napinacza?
-
Dźwięk z napinacza lancuszka a glowica
Oryginał w ASO ponad 2 koła to sobie odpowiedz co jest na tym allegro. Inni użytkownicy wsadzali autologa, vaico, febi oraz swag. I te marki z zamienników należałoby brać pod uwagę przy wymianie. Sam kiedyś zakładałem maxgear za ponad 400 i odpukać działa ale drugi raz raczej bym się nie skusił. Jest też inna opcja - kupić ori napinacz bez fazatora i wyłączyć u tunera fazy rozrządu, dużo o tym w innym temacie. Zdania na ten temat są podzielone i chyba nie każdy tego się chce podjąć.
-
Dźwięk z napinacza lancuszka a glowica
Zmień mechanika, a następnie napinacz z łańcuszkiem tylko nie kupuj chinoli z allegro. I gdzie ten filmik?
-
A4 B6 1.8T BEX kontrolka ciśnienia oleju;(
- jaki olej wlać do audi a4 b7 1,9 tdi 116 km żeby wydłużyć interwały
Jak chcesz żeby Ci silnik i turbo długo służyły to nie wierz w żadne wydłużone interwały wymian oleju tylko wymieniaj max co 15 tys lub raz na rok w zależności co szybciej nastąpi.- Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Tak- Koniec silnika ..
Największy błąd popełniłeś w porę nie rozwiązując problemu. Przy tak rozwalonym dwumasie już o wiele wcześniej powinieneś słyszeć stuki i wibracje dochodzące z auta, bo z dnia na dzień, nagle to się tak nie sypie. W skrajnych przypadkach doszczętnie rozwalony dwumas może uszkodzić też silnik ale to już trzeba mieć wyjątkowego pecha.- Koniec silnika ..
Jak po wciśnieciu cisza to własnie typowy objaw końca dwumasy. Szykuj 2tys na wymianę chyba, że zdecydujesz się na przeróbkę na jednomas- A4 B6 1.8T BEX kontrolka ciśnienia oleju;(
Dużo, opuszczać sanie i takie tam. Jest manual na forum to poczytaj- Koniec silnika ..
Obstawiałbym dwumas. Sprawdź czy znaki się zgadzają na rozrządzie jak da radę ruszyć wałem i się dowiesz czegoś więcej...- po wymianie 3 kompletu tarcz dalej czuc bicie
To czy stosuje się smar zależy od rodzaju gumowych tulei. Wysoka temp. sprawia, że smar twardnieje i blokuje prowadniki. Zazwyczaj smaruje się prowadnice w tylnych zaciskach.- [BEX] Po chipie czy bardzo dobra seria?
200KM to już w miarę powinno jechać i może właściciel za dużo oczekuje od auta Jeździłem avj quattro w serii i dawało radę w porównaniu do wcześniejszego 1.9 130km. Po pewnym czasie zawsze będzie mało.- Gumislav Warmińsko -Mazurskie
Nie ten dział, a w prawidłowym masz mnóstwo na temat lpg do 1.8t- Syczenie i piszczenie z okolic zaworu EGR
To raczej wskazuje na problem z odmą- Moje logi do oceny
Kup zwykły markowy. Te pseudo sportowe wkładki nic nie dają prócz może trochę innego dźwięku... Były robione testy i na takiej wkładce silnik miał mniej mocy niż na standardowym.- Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jak ktoś nie chce słuchać rad to niech robi jak uważa, nic na siłę. Później taka osoba będzie szukać pomocy na forum, bo kontrolka oleju pika, auto zgasło na autostradzie i nie chce odpalić itp. Problem przerabiałem 2 razy i w pełni podzielam zdanie kolegi @Wylye . Problem z nagarem w tych silnikach, nie tylko jeżdzących w LL, to nie są skrajne przypadki tylko plaga i codzienność nieświadomych użytkowników.- Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja takiego szczęścia niestety nie miałem. Płukanka tego badziewia w smoku nie ruszy - jaki olej wlać do audi a4 b7 1,9 tdi 116 km żeby wydłużyć interwały