Treść opublikowana przez przem8
-
Jak zdjąć plecy fotela w A4 B7?
W b7 masz raczej mniej jak 50% szans, że się ta listwa z blaszkami mocującymi nie odklei od pleców przy ściąganiu. Ja ciągnąłem za górną część do siebie aż się wypną do tego momentu, że będzie można wsunąć długi śrubokręt i wysunąć blaszki z mocowań w tej listwie. Jak górę masz uwolnioną to plecy wyciągasz bez problemu ruchem do góry. Po zdjęciu pleców dopiero wyciągałem blaszki szczypcami, bo tak mocno siedziały w fotelu.
-
Pęknięta szyba po 5 miesiącach
Żeby szyba pękła od naprężeń w wyniku naprawy blacharskiej to ten samochód musiałyby składać przedszkolaki z najtanszymi poziomicami z obi. Za 450 zl to sobie mozesz wstawić szybe do kiosku ruchu o wymiarach 100x50 ?
-
Drgania na zimnym przy przyspieszaniu w A4 B8 2.0TDI
Doprecyzuj zeznania. Tyle to odcinka w dieslu, a na biegu jałowych na zimnym trzyma okolo 1 tys. obr. Trzeba zacząć od poprawnej diagnostyki u kogoś ogarniętego.
-
Pęknięta szyba po 5 miesiącach
Z doświadczenia wiem, że szyby wstawiane w ramach OC to najtańsze jakościowo gówno. Sam mam taką szybę wstawioną i po 3 latach jest bardziej wypiaskowana niż stara, która miała 18 lat.
-
Problem z gaśnieciem silnika na ciepłym
Sprawdz wskazania czujnika g62.
-
Problem z gaśnieciem silnika na ciepłym
Reduktor nie puszcza gazu podcisnieniem?
-
Wypadanie zapłonów i trzęsie całym autem w A4 B7 1.8T
W dziale diagnostyka masz instrukcję do logów w 1.8t.
-
Wypadanie zapłonów i trzęsie całym autem w A4 B7 1.8T
Na benzynie jest ok to do przejrzenia instalacja lpg. Może wystarczy regulacja, a jak nie to pewnie wtryskiwacze do wymiany.
-
Od czego ten wąż po usunięciu SAI w A3 1.8T?
Przy sprawdzaniu szczelności demontowales separator? Jeśli nie to mógł się uszkodzić.
-
Od czego ten wąż po usunięciu SAI w A3 1.8T?
Napisałem przecież combi zawór, a po polsku zawór regulujący przepływ powietrza i sterowany jest podcisnieniowo zaworkiem, który jest pod kolektorem ssącym.
-
Od czego ten wąż po usunięciu SAI w A3 1.8T?
W 1.8t nie ma żadnych termostatów w sai. Jest combi zawór, który został zaślepiony przecież.
-
Błąd 00561 w A4 B5 1.8T AEB
Tak ale auto ma byc sprawne na benie żeby regulować gaz, a logi by pomogły chociaż trochę w tym.
-
Skaczące obroty w A4 B7 1.8T BFB
Co do sond i przepływek to tylko z Boscha, a resztę trzeba diagnozować. Przez internet nikt nie naprawi.
-
Skaczące obroty w A4 B7 1.8T BFB
Pojeździj na samej benzynie i sprawdź jakie będą błędy. A ta sonda co wymieniałes to jakiej firmy?
-
Skaczące obroty w A4 B7 1.8T BFB
Wątpię. Chyba, że jest korekta długa tak rozregulowana, że wpływa na pracę silnika po rozruchu. Sprawdź czy po skasowaniu błędów będzie lepiej odpalać. Ale gaz to dramat.
-
Skaczące obroty w A4 B7 1.8T BFB
bo wiem, a jak wiesz lepiej to po co pytasz. Po zadanym ciśnieniu doładowania. Ostatni log 2+33 na lpg? Jeśli tak to jest w c**j zlany i gaz do regulacji. Sprawdź sobie dv profilaktycznie.
-
Skaczące obroty w A4 B7 1.8T BFB
A reszta logów to gdzie? Ile można się prosić? Auto masz po sofcie i turbo późno wstaje. Tyle z tego można napisać
-
Skaczące obroty w A4 B7 1.8T BFB
A jak odczytać te logi? Bo link jeden, a po wejściu pusto...
-
Skaczące obroty w A4 B7 1.8T BFB
- Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T
Takie- Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T
Łatwiej byloby jakbyś wstawił logi. Kiepska metoda dedukcji wg mnie.- UPG czy Turbo
i tak zakończyłem przygodę z "pancernym" volvo i nie chcę mięć z tą markę nic wspólnego, bo ma chore rozwiązania. Części drogie, zamienniki kiepskie, a jak jakiś warsztat słyszy o głowicy w pięciocylindrowym silniku to odsyła z kwitkiem albo każe Ci sprzedać samochód na złom- Świecą się kontrolki ABS i ESP w Audi A4 B6
A jesteś na 100% pewien. Może działać z minimalnym opóźnieniem w stosunku do wciskania/odpuszczania pedału i też wywali błąd albo zapali się sporadycznie bez wciskania hamulca. A najlepsze, że uszkodzony ten czujnik potrafi powodować zanik reakcji na pedał gazu i szarpanie przy przyspieszaniu. Przerobiłem większość tych objawów na przestrzeni lat Jak będziesz w okolicach puław to mogę się podpiąć vcdsem.- UPG czy Turbo
Mogę napisać na swoim przykładzie, że jeśli kompresja idzie w układ chłodzenia i wszystkie węże oraz połączenia są szczelne to może stać kilka dni i węże będą twarde jak kamień. Przy "zewnętrznych" nieszczelnościach większość albo całe ciśnienie zejdzie, bo tak było też u mnie i przy kupnie samochodu nie dało się tego wykryć. Jak pouszczelniałem wszystko to się zaczęło... 2.4 benzyn wolnossąca. Robione po kosztach - z nowym rozrządem, głowica tylko liźnięta i wyszło jakieś 3600, a większość pokrył poprzedni właściciel.- UPG czy Turbo
Po dłuższym postoju węże mają być miękkie, a odkręcając korek nie powinno być ciśnienia. Jeśli będzie duży "syk" i znacznie podniesie się poziom płynu to jest źle. Przerabiałem problem w tym roku w volvo i była krzywa głowica, tyle że u mnie już płyn do sprawdzania Co2 już się barwił. Zaczęło się od chwilowych zaników ogrzewania, niewielkich wycieków, poprzez ubywanie płynu, a skończyło na zasłonie dymnej po odpaleniu po nocy i naprawie. Całość zajęła tylko kilka misięcy od objawów do naprawy - Szum z okolicy turbiny w A4 B6 1.8T