Treść opublikowana przez przem8
-
1.8T AVJ Wysokie spalanie, chwilowe spadki mocy
Zaraz silnik usmazysz. Wtryskiwacze pętlą okrutnie. Padła pompa paliwa albo taki soft, a prędzej jedno i drugie.
-
Logi VCDS A4 B6 1.8T BFB
Bfb w serii nie dmucha ponad 0,7bara.
-
Logi VCDS A4 B6 1.8T BFB
Zajrzyj do kata, bo może zatkany.
-
Logi VCDS A4 B6 1.8T BFB
Na jaką?
-
Logi VCDS A4 B6 1.8T BFB
Seria to nie jest. Turbo nie osiąga zadanego doładowania, przeplywka zaniża i stuki na niebezpiecznym poziomie.
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Jest podwieszony temat o diagnostyce 1.8t To zostań przy tym co masz. Dobra hybryda kosztuje od 2500 w górę.
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Jak seryjna k03 jest zdrowa i silnik dobrze podaje w sprzyjających warunkach będzie ze 200, oczywiście na większych wtryskiwaczach i ic niz seryjne, ale to nie będzie powtarzalne. Jak nie celujesz w więcej jak 220 to k03s wystarczy. Logi więcej powiedzą niż hamownia.
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Jak hamownia zawyży o 10-20KM to jak najbardziej
-
Wskazania temperatury na VCDS
Nie pokaże mniej jak 30.
-
Podnoszenie mocy jakie graty, co zrobić?
Bez otwierania słupka silniki wytrzymują 300KM i 400niuta. Poza tym żeby tyle osiągnąc to turbo hybryda k04, a to nie jest p&p, większe wtryskiwacze paliwa, duży IC, tip, sprzęgło mocniejsze i pompa paliwa. Ciekawe jak silnik będzie zapłon przyjmować. Bardzo optymistyczny wynik na seryjniej małej sprężarce k03. Poza tym masz temat o etapach podnoszenia mocy w 1.8t, miłej lektury.
-
Ceny paliwa marzec 2026
I słusznie, bo naprawdę bardzo dużo ludzi w to wierzy. U mnie co 2-3 dni brak ON na wszystkich stacjach i to od 2 tygodni tak się ciągnie.
-
Popychacze zaworowe szklanki kasowanie 1.8t
Przeciez tu masz popychacze hydrauliczne to co chcesz kasowac?
-
Logi statyczne i dynamiczne a4 b6 1.8t bfb
Dalej za duże cofki więc nie jest dobrze.
-
Logi statyczne i dynamiczne a4 b6 1.8t bfb
Tylko z Boscha przeplywka.
-
Logi statyczne i dynamiczne a4 b6 1.8t bfb
Logi robi się przynajmiej do 6tys obr. Z tego co widać to strasznie cofa zapłony i korekty na pb wysokie. Co do cofek to silnik agonia albo zapchany kat. Powtórz 2+33+115 do odcinki.
-
Zostawić na klasyka czy sprzedać?
Z 7-8tys max w zaleznosci jak ta blacharka na żywo wygląda. A czujnik poziomu oleju jest przykręcany do miski od spodu, a nie w środku miski.
- Zawór N75
-
Metaliczne stuki z okolic silnika
Zapewne napinacz łańcucha.
- Zawór N75
-
Samochod dla kolezanki do 30tys
Miało tak samo jak 2.0 tfsi więc czemu się dziwisz?
-
A4 B5 1,6 ADP - Brak iskry na świecy
Czujnik położenia wału sprawny?
-
Wypadanie zapłonu 1.8T BFB
Sprawdź po nocy kamerką czy nie masz kropelek wody na ściankach cylindrów.
-
Wypadanie zapłonu 1.8T BFB
Nie. Zmierz kompresję z próbą olejową może coś wyjdzie. Płynu nie ubywa?
-
Wypadanie zapłonu 1.8T BFB
Sprawdź jeszcze czy masz szczelne wkrętki od gazu i gniazda wtryskiwaczy benzynowych.
-
Wypadanie zapłonu 1.8T BFB
To pewnie głowica popękana. Na obu paliwach tak samo jest?