Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

proszę z przepychankami na PW!

mam teraz mega ważne pytanie do tych przyjaciół polemizujących o durexach. nastawiać jeszcze popcorn, czy już po seansie? :grin:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

daj trochę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4740

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

:grin:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wtrącę się w dyskusję bo mam sprawę...na oponie na przedniej osi po jej zewnętrznej stronie wyskoczył mi bąbel, nie jest jakiś duży ale go widać. Czy można tak jeździć? Jak wygląda gwarancja w takim wypadku, mam jeszcze 3 miesiące.

Reklamuj!

Tez miałem cycka na oponie i wulkanizator mowi ze nie uznaja ale ja mowie co mi zalezy zadzonilem przyslali kuriera i po tygodniu zadzwonili ze reklamacja uznana co robimy nowa opona czy zwrot kasy wziolem opone. Mialem wtedy 18"nokian zline w moim watku chyba sa nawet foty tego cycka. Bralem z oponeo

Czyli muszę ją ściągnąć z auta, kurde i tu jest problem bo nie mam zapasu w 18", mam tylko zimówki...fak
Jedź na serwis, gdzie montowali i niech kombinują.

Natapane z P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz mega ważne pytanie do tych przyjaciół polemizujących o durexach. nastawiać jeszcze popcorn, czy już po seansie? :grin:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hahaha, chyba walka jeszcze trwa :grin:

Kontrola drogowa...policjant zatrzymuje blondynkę:

- dzień dobry, poproszę prawo jazdy, ubezpieczenie auta i dowód - jeśli pani ma...

- mam, proszę bardzo..

- gaśnica jest?

- jest panie władzo...

- a trójkąt pani ma?

- kurcze, ogoliłam wczoraj

:grin:

+10[emoji1]

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec seansu panowie, bo już idą napisy końcowe :) Posprzątać po sobie popcorn proszę :P

Cóż, na początku było wszystko OK, naprawdę nie miałem do opon żadnych uwag, w końcu to były topowe Pirellki PZERO a nie jakieś średniaki które tylko ładnie się prezentują na skręconych kołach pod marketem na spocie.

Wkur..iające skrzypienie pojawiło się 2 lata później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem na forum licznik kolor do benzyny, kolega z forum mi podmienił IMMO ale coś wspominał, że się wskazówka od prędkościomierza zacieła raz. Odesłał mi licznik ja założyłem na auto i było wszystko okey jeden dzień, dziś wchodzę do samochodu a wskazówka stoi na 20km/h, wyjełem bezpiecznik od zegarów, zresetował się i po włożeniu wskazówka teraz stoi na 50km/h.... Jak to naprawić? Czy wogule da rade coś z tym zrobić? Może podłaczyć vcds i zobaczyć czy są jakieś błedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indeks nie świadczy o wzmocnieniu opony, a nie wydaje mi się, żeby były aż takie różnice wagowe przy osobówkach.

85 - 515kg/oponę

88 - 560kg/oponę

91 - 615kg/oponę

94 - 670kg/oponę

XL oznacza tylko, że opona jest wzmocniona = ma wyższy indeks wagowy w porównaniu do nośności typowej, charakterystycznej dla danego rozmiaru opony. Zimówki Continentala mam oznaczone jako XL... i ich indeks wynosi przez to 97 (730kg/oponę). Normalnie opony w tym rozmiarze mają indeks na poziomie 91-94.

Teoretycznie nawet komplet opon z indeksem 85 jest w stanie udźwignąć nadwozie A4 obciążone na full (DMC), schody zaczynają się w momencie gdy np. wchodzi się w zakręt a ciężar samochodu przenosi się na przednią, zewnętrzną oponę...

Trzeba też mieć na uwadze, że Audi to nie BMW i mają cięższy przód, szczególnie V8 w benzynie lub V6 w dieslu :whistling:

PS. Sprzedam:

ori tarcze przód S4 - grube na niecałe 28mm

2 opony Pirelli PZERO 225/40R18 88Y, bieżnik 5,5mm. Trochę skrzypią :decayed:

Do powiatowego lansu jak znalazł :grin:

Wg. producenta w/w towar nie nadaje się do użytku, ale jak wiadomo oni się tam nie znajo...

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to żeś pojechał , pare stron piszesz o takich oponach i cytuje "ale szlag mnie trafia, że ktoś może narażać życie nie tylko swoje ale i innych uczestników ruchu na publicznej drodze z powodu zbyt niskiego indeksu " a teraz chcesz je tutaj komuś wcisnąć ? no to gratuluje podejścia :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bulwersuj się :) Tutejsi znawcy uważają, że będą OK... że to w fabryce wymyślają "mongolskie teorie" - zalecenia, minimalne wytyczne i takie tam :D

Kto odważny? :decayed:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam indeks 88 z xl w 19" i jezdzi i nic sie nie dzieje

Aha zapomniales kolego dodac ze te skrzypienie jest na śniegu i to wszystko wyjaśnia [emoji38]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniales kolego dodac ze te skrzypienie jest na śniegu i to wszystko wyjaśnia

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8ZFBCLTVXUUdmUUk/view?usp=sharing

Znajdź mi tam gram śniegu a oddaję Tobie za free mój nowy komplet opon Pirelli :kox:

Filmik nakręcony 8 października, temperatura powietrza pow.+15st.C :hi:

Mam może jeszcze podać jakie chmury były na niebie? Bo to pewnie też ma znaczenie... :grin:

eXtraLoad jak już pisałem to nie jest jakiś bonus do wybitego na oponie indeksu nośności - guma o powiedzmy indeksie 88 z czy bez napisu XL będzie miała wciąż tę samą nośność, ani grama więcej.

XL pojawia się przy oponach które producent specjalnie wzmocnił w stosunku do tych z podstawowej serii, które to mają indeks o kilka numerów niższy.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu trzeba ludzi do założenia opon???

Trzech.

Dwóch się bije o parametry, a trzeci zakłada

Hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu trzeba ludzi do założenia opon???

Trzech.

Dwóch się bije o parametry, a trzeci zakłada

Hahaha

[emoji23] [emoji23] [emoji23]

--------------------------------------------OOOO------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu trzeba ludzi do założenia opon???

Trzech.

Dwóch się bije o parametry, a trzeci zakłada

Hahaha

Grześ rozwaliłeś mi system :polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który rozwala się na drzewie? :grin:

To gdzie ten śnieg? Bo nie wiem czy opony mam już zdejmować i pakować do wysyłki :decayed:

Lokalnych starszych specjalistów od zmniejszania ET i naciągu wąskich opon na szeroką felgę to i tak nie przekona, ale może któryś z początkujących adeptów optycznego podnoszenia mocy swoich A4-ek to przeczyta i się zastanowi czy lans jest cenniejszy od bezpieczeństwa:

http://kolo.naszemiasto.pl/artykul/indeks-nosnosci-i-predkosci-opony-dlaczego-nalezy-sie-ich,2404177,art,t,id,tm.html

(Materiał powstał przy współpracy z serwisem Oponeo.pl)

"O ile w przypadku indeksu prędkości niewielkie odstępstwa są dopuszczalne, z indeksem nośności nie wolno eksperymentować. Przede wszystkim takie ogumienie szybciej się zużyje i będzie bardziej podatne na uszkodzenia. Może pęknąć w czasie jazdy, a jeśli usterka zakończy się wypadkiem, ubezpieczyciel będzie miał podstawę do odmowy wypłaty odszkodowania."

http://www.tirendo.pl/indeks-predkosci/

"Należy wybierać ogumienie o nośności równej bądź wyższej niż ta, zalecana przez producenta. Montowanie opon o niższym obciążeniu jest kategorycznie zakazane, gdyż grozi szeregiem negatywnych konsekwencji- niestabilnością prowadzenia pojazdu, obniżeniem poziomu bezpieczeństwa oraz szybszym zużyciem opony."

Szybsze zużywanie się opon. Hmmm, skąd ja to znam... :whistling:

Rozbawiają mnie też stwierdzenia, że węższą oponą lepiej jeździ się w koleinach... jednocześnie ignorując fakt, że przez niższy indeks nośności ma się gorszą stabilność prowadzenia taczki :grin:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludu, nie mogę wrzucić żadnych zdjęć z serwera Google. Komunikat o złym formacie się pojawia, a format *.jpg

Natapane z P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucho 77

18 8j z et35 bez dystansu lanie siada? Czy na przod trzeba dystans?

Bo.myslalem 35tyl i 40przód

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Dzieje się tutaj widzę :decayed:


Dejta se już pokój z tym indeksem :facepalm: każdy jest dorosły i odpowiada za siebie i swoje czyny, a swoją drogą może w drugą stronę ile osób jeździ na zużyty starych oponach ale najważniejsze że im się indeks zgadza tak.



Ludu, nie mogę wrzucić żadnych zdjęć z serwera Google. Komunikat o złym formacie się pojawia, a format *.jpg

Przez to spróbuj

http://postimage.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...