Jump to content
 • Hugo
  Hugo

  Hulajnoga Audi e-tron

  0

  Audi reaguje na miejski trend w kierunku mobilności multimodalnej za pomocą nowej koncepcji e-hulajnogi. Hulajnoga Audi e-tron, została zaprojektowana z myślą o sportowcach i łączy w sobie pozytywne cechy skuterów elektrycznych i deskorolek. Do transportu w samochodzie, autobusie lub pociągu. 12-kilogramową hulajnogę można złożyć, schować w bagażniku lub jeśli wolisz, ciągnąć jak wózek. Hulajnoga Audi e-tron wyróżnia się przede wszystkim zwrotnością, która przypomina surfowanie. Użytkownik ma wolną rękę. Może rozejrzeć się i dawać sygnały innym uczestnikom ruchu. Produkcja i sprzedaż są planowane na koniec 2020 roku.

  A1910310_medium.jpg

  "Dzięki hulajnodze  Audi e-tron zwracamy się do klientów, którzy podróżują po mieście w sposób zrównoważony i multimodalny - i którzy cenią sobie styl i funkcjonalność", mówi Thorsten Schrader, kierownik projektu mikro-mobilności w Audi. Chociaż kierowca ma jedną rękę na kierownicy, to jednak steruje stopami, przesuwając ciężar, tak jak na deskorolce. Ruchome osie z czterema kołami, pozwalają na niezwykle ciasne pokonywanie zakrętów.

  A1910307_medium.jpg

  Kierownica zapewnia stabilność, mieści w sobie baterię i elektronikę oraz wyświetlacz ze statusem baterii. Przyspieszenie i hamowanie zapewnia skrętny uchwyt. Zasięg 20 kilometrów ma być osiągnięty poprzez odzyskanie energii kinetycznej hulajnogi, podczas hamowania. Hydrauliczny hamulec nożny zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

  A1910311_medium.jpg

  Klienci powinni mieć możliwość zakupu hulajnogi Audi e-tron za kwotę około 2000 euro do końca 2020 roku. Możliwe jest także wykorzystanie go we flotach dla określonych grup użytkowników, na przykład mieszkańców nowoczesnych dzielnic miejskich. Inną opcją byłoby zaoferowanie go klientom, którzy kupują modele Audi e-tron. Użytkownicy mogą łatwo przejechać ostatnie kilometry, na przykład z miejsca parkingowego lub punktu ładowania do miejsca docelowego, z maksymalną prędkością 20 km/h. 

  A1910309_medium.jpg

  Audi e-tron skuter posiada wymagane prawem oświetlenie LED: reflektory, światła do jazdy dziennej, światła tylne i światła hamowania. Interfejs Bluetooth umożliwia indywidualne ustawienia dynamiki jazdy i oferuje dodatkową ochronę przed kradzieżą. 

  Źródło - Audi Media Center

  Edited by Hugo

  0


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

×
×
 • Create New...