Treść opublikowana przez george
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Grubo działasz z tematem. Co do konserwacji.... też walczę z tym.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
I ET chyba musi być 40.
-
A6 4G Avant 3.0 V6T Bi-Turbo 326ps 650Nm Competition Sepang Blue Audi Exclusive
Bez adapterów?
-
S4 DTM 25th Anniversary QUATTRO 1 of 250
Walczę z bolączkami jednego auta, a Wy już bierzecie się za kolejne.
-
Firma do regeneracji turbo
O ile turbosprężarki w benzynowych jednostkach nie stanowią większego problemu. tak w wysokoprężnych różnie bywa. Mam po regeneracji K03s. Hamowałem w ubiegłym roku (przy +2 °C) i wyszła zdrowa seria, ale pobierało olej. Po regeneracji również wyszła seria, aczkolwiek na serii jednak w mniejszym zakresie maksymalny moment był dostępny. Po programie trudno porównać, ponieważ ustawienia ECU podlegają zmianie. Top-mar pod Poznaniem zajmuje się regeneracją głowic oraz turbosprężarek. Czy planujesz modyfikacje auta? Jeżeli tak, to szukałbym K03s i regenerował. Wtryski S3, regeneracja turbosprężarki i BEX wylegitymował się 222 KM.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Mam podobny dźwięk skrzypienia, ponadto prawa strona słabiej hamuje. Czyżby prowadnice?
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
Sprawdź podporę wału, może być wywalona.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Tarcze około 600-700 zł np. Zimmerman, ATE, klocki 200 zł Ferodo.
-
[ROZWIĄZANY] [B6] Różnica w siłe hamowania pomiędzy stronami - przękatna.
Robiąc w ubiegłym roku BT diagnosta zasugerował zapowietrzenie (miesiąc przed przeglądem zmieniałem przewody). Dzisiaj byłem na innym SKP (tutaj chociaż zapytał o to, które osie są pędzone) i wyszło, że jedynie prawy przód słabiej hamuje. Zacięte prowadnice?
-
Zapach paliwa w samochodzie
Sprawdź uszczelki wtryskiwaczy. Po wymianie środkowego zapach paliwa był wyczuwalny w mniejszym stopniu, ale sprawę rozwiązała wymiana uszczelek tzn. o konieczności ich sygnalizował mechanik, ale z racji modyfikacji wrzuciłem wtryskiwacze od S3.
-
[ROZWIĄZANY] [B6] Różnica w siłe hamowania pomiędzy stronami - przękatna.
Przód był rozbierany kompletnie. Też mi to przyszło na myśl, ale jutro wybiorę się na inną stację w celu potwierdzenia.
-
[B6 Quattro 1BV Avant] Wymiana zawieszenia tył
Cześć, czas biegnie nieubłagalnie i korozja atakowała auto, zwłaszcza tył, stąd muszę poczynić pewne kroki. 1. Czy mógłbym prosić o numery tulei w tylnym wózku? Dobre zamienniki (jaki?) czy jednak ori? 2. Tuleje w wahaczach również mają już za sobą najlepsze dni. Czy tuleje podlegają wymianie czy jednak cały wahacz? Dobre zamienniki (jaki?) czy jednak ori? 3. Łączniki stabilizatora również są do wymiany, w tym również przód. Co wybrać? Z góry dziękuję za pomoc.
-
chiP u znanego tunera 1.8 T - szybko poszło ?
Normalna sprawa, że tyle zeszło. Najdłuższą czynnością jest zgranie i zaaplikowanie nowego wsadu. Przy zdrowym motorze ustawienie bezpiecznych wartości nie jest czasochłonne.
-
[ROZWIĄZANY] [B6] Różnica w siłe hamowania pomiędzy stronami - przękatna.
Forumowczki i forumowicze, Będąc na okresowym badaniu technicznym wyszła rozbieżność na poziomie około 20%. Niższą siłą hamowania odznacza się prawy przód i lewy tył. W ubiegłym roku zmieniałem zaciski z 312 na 320, tył był malowany. Przy okazji tego zalany ATE DOT 4 typ 200. Czy problem leży w pompie hamulcowej? Z góry dziękuję za pomoc! @Dev , może przyjdzie Ci coś na myśl.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Kilkukrotnie na obwodnicy Trójmiasta 320 mm już mnie uratowało hamując przy 100-120 km/h, na autostradzie miałem epizod przy schodzeniu z lewego na prawy jadąc 140 km/h zmieściłem się przed poprzedzającym autem. Samochód ze mną i jakimś tam bagażem przekracza lekko 1700 kg.
-
[B6] Limo 1.8T BEX Quattro Sline
Też mam 320 Nm, ale 90 kkm mniej nalotu.
-
Polecane opony letnie
235 przełoży się na większe opory toczenia, z kolei szersza opona da lepszą trakcję i prowadzenie.
-
A7 C7 Lift " pomarańcza" rodzinna firmóFka by KoJ@K 21' RS pack full Carbon Matrix pneumatyka Asc
Równie dobrze tak samo można podejść w zakresie wielkich kół. To 2,0 TDI jest szybsze od mojego wozu, więc mam małe koła.
-
A7 C7 Lift " pomarańcza" rodzinna firmóFka by KoJ@K 21' RS pack full Carbon Matrix pneumatyka Asc
Jak zrobiłby ładne bixy do B6, to mógłbym go zawieźć.
-
[S4 B5] Kolejne B5 w posiadaniu
B5 FL w eSce ma swój urok.
-
Daily car B6 AVANT [AVF, QUATTRO, S-LINE]
Tez mam BOSE, ale z Symphony II, lecz korozja rozgościła mi się na podwoziu i inwestycje na RNS-E został wstrzymane. Musimy kiedyś porównać jak gra RNS-E LED vs Symphony.
-
Daily car B6 AVANT [AVF, QUATTRO, S-LINE]
Wyczytałem, że RNS-E gra lepiej niźli wersja LED, więc będzie miało znaczenie do której wersji odniesie się.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Pajor Garage, Miodowa 10 Gdańsk lub VAG Bauer Gdynia
-
Polecane opony letnie
Primacy 4 bardziej cywilna, może być miększa i mniejsze opory toczenia, Pilot Sport pod dynamiczną jazdę.
-
A4 B7 1.8T Q/ S4 look/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300
Raczej turbo lub coś innego blokuje. Wtryski od S3 miękko robią 250 KM. http://www.racingforum.pl/lofiversion/index.php?t96447.html http://gregor10.pl/audi-s3-8l-1-8t-apy-210km-266km-360nm-stage-2/ https://a4-klub.pl/topic/270907-etapy-budowy-i-podnoszenia-mocy-w-18t-kompendium/