Treść opublikowana przez soolek
-
Gdzie ubezpieczenie ?
To trzeba było eksperta zapytać, czy przy oględzinach auta do AC (chyba takie być powinny) stwierdził pękniętą szybę. Poza tym, ubezpieczenie szyb miewa różne wyłączenia, np. płacą Ci tylko 50% przedniej szyby (coś takiego jest w Aviva/CU).
-
[B5 ACK] Nowo Nabyte A4 2.8 V6 Avant QUATTRO
2.8 + Avant + Q - ekstra zestaw. Blacharsko, optycznie w 10 tysiącach się zmieścisz według mnie. Pozostaje pytanie, w jakim stanie technicznym jest ten samochód, bo to najwięcej zjada pieniędzy. Instalację gazową możesz usunąć (jeśli oszczędne jeżdżenie nie jest Ci potrzebne) lub zmodyfikować - zbiornik masz, a to jest chyba jedna z droższych rzeczy. Wrzuć jeszcze fotki wnętrza i może czystego samochodu - wtedy będzie można wpełni ocenić "zniszczenia" i potrzeby
-
Jaki telefon kupić do 1000zł
Avila - dla mnie to kolorowa zabawka dla nastolatek. Bawiłem się nim chwilę i wogóle mi nie leży. No ale ja jestem wierny Nokii i jakoś do innych nie mogę się przekonać.
-
Strefa marzen czyli jak sie kupuje - sprzedaje autko w anglii :)
mucha, a weź pchnij tą swoją opowieść do jakiejś gazety albo TV Może ktoś rozdmucha całą sprawę i się w końcu wezmą porządnie za te cepiki i inne pierdoły... Z drugiej strony - weź utrzymaj samochód w idealnym stanie na naszych drogach. To jest kur... niemożliwe
-
[ALL B5] Amortyzator do reklamacji - może wymienić tylko jeden?
Poszperałem - aby otrzymać gwarancję na amory, musisz montować komplet (2 szt). Ale już wymiana w ramach gwarancji to wymiana tylko wadliwej, jednej sztuki (skurw... ) Najchętniej wymieniłbym dwa, ale dlaczego mam im sk... dać zarobić
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Aaaa dobra.. teraz łapię.. :doh1: _________________________________________________ Nosfer za mało zgęszcza tematu.. :naughty: Pokazał jedną fotę i myślał, że odkrył punkt G Możecie przypomnieć o co chodziło? Wiecie.. Trochę ciężko z aparatem latac po biurze i cykac dobre foty Jak odbiorę telefon z serwisu to wam pokażę, co ta dziewczyna wyrabia z ubraniami.. Przez co jeszcze badziej eksponuje dwa zacne posladki Z chłopakami ścieramy śline z biurek.. To chyba musimy Spoty przenieść, pod Nosferowe biuro. A może do biura - jakąś salkę konferencyjną nam udostępni
-
[ALL B5] Amortyzator do reklamacji - może wymienić tylko jeden?
Na inną już jechał nie będę. Nie ma potrzeby - potwierdzona jest niesprawność tego jednego i to mi chodziła (dowód do reklamowania, oprócz ewidentnie widocznego wycieku). A ta gwarancja parami to ciekawe - muszę coś pogrzebać, bo może problem będzie z głowy i faktycznie będą musieli wymienić dwa
-
[ALL B5] Amortyzator do reklamacji - może wymienić tylko jeden?
Kupiłem komplet 4 szt., ale rozpadł się jeden, więc reklamacja dotyczy jednego, niestety - takie życie.
-
[ALL B5] Skóra do czerwonego auta - jaki kolor ?
Daj fotki auta i wnętrze - wtedy będzie coś łatwiej doradzić.
-
[ALL] Jakie felgi
Koło idealne. Na 1BE będzie wyglądał nieźle, ale lepiej na -35/-40.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Wąski, zamiast trzymać w niepewności, to byś puścił jakiś przeciek ... Ja coś czuję, że po GP Japonii posypią się informację o zmianach - w kościach czuję
-
Spotkania na drodze
To z moich okolic furka i raczej to nie jest żaden aktywny forumowicz...
-
Drukarka - pomoc przy zakupie
Dorzucę tylko tyle, że tusze HP są droższe (oryginały oczywiście), gdyż są zintegrowane z dyszą. To jest dobre dla drukujących rzadziej - dysza zaschnie, wymiesza tusz i po kłopocie. Canon ma tańsze tusze, ale dysze są oddzielnie - jak rzadko drukujesz, to zasycha tusz + zapycha się dysza = drożej niż w HP. Do HP można oczywiście kupić zamienniki lub regenerowane/napełniane catridge.
-
[ALL B5] Amortyzator do reklamacji - może wymienić tylko jeden?
Padł mi jeden amorek (wyciek) - utwardzony, skok zmniejszony o 25mm, sprężyny -35. Na badaniu wyskoczyła mu sprawność 17%, a drugiego 66% - będę reklamował. I teraz pytanie - czy wymienić tylko ten jeden, czy koniecznie dwa? Oczywiście chodzi o koszty Wiadomo, że zawsze wymienia się kompletami, ale drugi ma jeszcze całkiem dobrą sprawność, więc nowy pewnie dużo lepszy nie będzie. Tylko proszę nie powielać utartej opinii (tylko komplet - bo tak), bo tą znam, ale jakieś sensowne ZA lub PRZECIW. Dodam, że amorki mają 1 rok i przebieg ok. 20 tyś. PS Przebieg procesu, firmę itd. wrzucę później do oddzielnego wątku, bo pewnie parę osób będzie zainteresowanych.
-
opony bieżnikowane do terenówki
Brać. Teoretycznie jak Ci opona pęknie lub zgubi bieżnik (bo przecież bieżnikowana), to nawet przy 60-70 możesz się zabić, ale teoretycznie to nówka też Ci może pęknąć
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Poziek + grill + niezłe suczki (na ekranie laptopa) ...
-
[B5 AVG] Jej ekscelencja srebrna paruwencja... :) [Avant - 1.9 TDi]
Fajny samochodzik. Zderzak S4 odradzam, jeśli nie zamierzasz robić progów, tylnego zderzaka i gleby - będzie to wyglądało jak składak jakiś. 17' do tego zawieszenia też nie są najlepszym rozwiązaniem - nie dadzą porządanego efektu. Proponuję te pieniądze przeznaczyć na ładne 16 (najlepiej klasyczne 5-ramienne Audi) + chip + ściema szybek. Fakt - 5 szyb przyciemnić nie można wedle prawa, ale prawo prawem ... ale zaryzykować możesz (mowię o delikatnej ściemce). Ewentualnie 3 szyby dać ciemniej a przedni jaśniej.
-
[B5 AJM] 103 kw 140KM wbite w dowód. Ggdzie szukać chipa?
Bardzo możliwe, że dostałeś to już w salonie. O firmie pierwsze słyszę, ale mogła robić jakąś "promocję" dla fabrycznych Audi, więc wcale nie znaczy, że jest to totalne zło (jak boxy z alledrogo). Najlepiej jechać do fachowców od czipowania, sprawdzić przebieg mocy/momentu na hamowni i wtedy ... odpinasz boxa, poprawiasz program i masz nadal 140 km, ale poprzez zmieniony ori program lub pozostajesz przy boxie, jeżeli w logach nie będzie widać nic niepokojącego. Poszukaj na forum jakiegoś polecanego zakładu ze swoich okolic, albo wal do Rogala w Warszawie.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
A u mnie czwóreczka
-
[ALL] Założenie sprężyn obniżających a gwarancja w ASO ?
Wydaje mi się, że gwarancji nie powinni ruszać - zresztą przez obniżone sprężyny może Ci co najwyżej szybciej zużywać się zawieszenie, na co i tak właściwie gwarancji nie ma. Podejrzewam, że warunkiem utrzymania gwarancji będzie montaż sprężyn w serwisie, tak jak każdego innego obcego urzadzenia.
-
[B6 AWX] Nowe fele i drgania na kierownicy
Ale żeś kolego mądrość strzelił. W markowych oponach nie występują drgania? Nawet jak są zużyte? Nawet jak je zedrzesz podczas ostrego hamowania? Bąbel w markowej oponie nie ma prawa wyskoczyć? :doh1:
-
[ALL B5] Amortyzatory - reklamacja
Myślę, że powołując się na samą sprawność amora to nic nie zdziałaś. Bardziej postawiłbym na różnicę w zużyciu amortyzatorów. A oglądałeś dokładnie amortyzator? Może cieknię, albo jakieś mocowanie puściło? Wtedy sprawa powinna być prosta. I pisz na bierząco co i jak, bo ja też będę reklamował - dopiero poczułem kiepską pracę, więc muszę swój obejrzeć i sprawdzić na stacji - wątek pewnie założe, więc wrzucę linka.
-
[ALL B5] Gumy/poduszki pod amortyzator do sportowego/utwardzonego zawieszenia
Problem rozwiązany Tak przynajmniej mi się wydaje. Od 1,5 miesiąca jest spokój - brak skrzypienia! Przyczyna i rozwiązanie ... nieznane :> Po 2 tygodniach w ciepłych krajach po prostu przestało skrzypieć I mam nadzieję, że już nie powróci.
-
[B5 AFN] Moja A4
Po wycięciu kata nie dostaniesz kopa, chyba że w tej chwili jest już mocno "zapchany" - wtedy będzie odczuwalna poprawa. Jeżeli chcesz założyć 17' to zmien zawieszenie na ori 1BE (-20) - niestety, towar deficytowy, więc ciężko trafić. Możesz też oczywiście niżej, -30, -35, ale wtedy koniecznie twardsze amorki, bo standardowe szybką padną (nie są napewno już nowe), a poza tym przy takim obniżeniu samochód musi być twardszy, bo mogą trzeć koła o błotniki lub spodem będziesz tarł o koleiny itd.
-
[ALL B6] Samochod zastepczy z oc sprawcy wypadku
Nic. Samochód dostajesz tylko wtedy, kiedy udowodnisz, że jest Ci niezbędny, czyli np. do pracy. Poza tym wydawany jest tylko na czas samej naprawy.