Treść opublikowana przez Ossek
-
Audi a4 1.9tdi 110 km problem z turbiną
Szukaj dziury w dolocie.
-
wymiana przewodów klimatyzacji
Ale przecież zaworek masz w skraplaczu i tam podłączasz machinę.
-
Kopci i spala jak smog.
W pierwszej kolejności do sprawdzenia szczelność dolotu.
-
Adaptacja, błędy - pomóżcie zażegnać problem raz na zawsze :(
Ja walczyłem z nieszczelną klimą 2 sezony, w UV nic nie było widać. Zostało jedno jedyne miejsce, którego nie widać - parownik (o dziwo skropliny też były czyste). Skończyło się zrzucaniem deski i jego wymianą.
-
Czujnik temperatury zewnętrznej - podłaczenie do klimatronika.
Poszukaj w wątku o montażu wyświetlacza temperatury w liczniku. Tam było to dokładnie opisane.
-
Brak nawiewu na przednią szybę, jak sie dostać do rozdzielacza powietrza?
Za dmuchanie na szybę odpowiada silniczek z czerwonym cięgnem znajdujący się przy nogach kierowcy. Jak już tyle wybebeszyłeś, to powinieneś go mieć na wierzchu. Zobacz, czy cięgno się nie wypięło.
-
Oblodzony gruby przewód klimy
Tylko tu nie chodzi o dławik, tylko o zawór, który znajduje się w kompresorze.
-
Oblodzony gruby przewód klimy
Mam podobny problem z zamarzaniem przewodu. Wymieniony dławik, osuszacz, czynnik jest - zakładam, że w odpowiedniej ilości. Spece też powiedzieli, że prawdopodobnie zawór w sprężarce padł i stąd ten szron. Ktoś wie, czy można wymienić sam ten zawór i czy dużo jest z tym roboty?
-
Adaptacja, błędy - pomóżcie zażegnać problem raz na zawsze :(
Normalne, u mnie też jest tylko jedno.
-
Wiosenna klubowa korekta lakieru
Dzik na urlopie, wraca w poniedziałek
-
Brak badania technicznego - mandat ?
A jak się szybko ogarniesz, to odbierzesz jeszcze z komendy, zanim zdążą wysłać do urzędu.
-
[AFN] Prośba o analize # turbina ?
Szukaj nieszczelności w dolocie.
-
[Golf 4] Prośba o analize logów 1.9TDi AHF 110PS
Przepływomierz jest zdrowy, nic z nim nie rób. Korekcje praktycznie idealne, termostat do wymiany. Trochę niestabilne ciśnienie doładowania, ale skoro wymieniasz turbinę, to nie ma się czym przejmować.
-
Bład klimatyzacji
Zacznij od zakodowania. W dziale diagnostyki masz podwieszony temat, będziesz potrzebował VAGa.
-
temperatura na klimatroniku. Zamarzanie układu
Różne informacje krążą po forum. Niektórzy piszą, że klima nie załączy się poniżej 5 stopni, a niektórzy, że poniżej 2. Sprawdź kanał 55, tam jest właściwa temperatura zewnętrzna.
-
temperatura na klimatroniku. Zamarzanie układu
Zamarzanie nie jest normalne. Do kabiny nie dolatywało powietrze, bo zamarzł parownik. Do sprawdzenia poziom czynnika, osuszacz, dławik, być może sprężarka.
-
ciśnienie w kolektorze ssacym - błąd
Przepływomierz raczej związku nie ma. Coś mi świta, że błąd czujnika wywala w przypadku przeładowania. Najlepiej zrób logi.
-
[INNE] Kpower i pomiar mocy
Pomocy! Nie mogę wygenerować żadnych danych! Wrzucam dane do kolumn (po lewej przyspieszenie, po prawej toczenie), części ułamkowe oddzielone kropką, ale brakuje mi jakiegoś przycisku "potwierdź" czy coś w tym stylu. Po przejściu do zakładki z tabelą i wykresem nic się nie wyświetla. Co robię źle? ---------- Post dopisany at 17:28 ---------- Poprzedni post napisany at 16:45 ---------- Problem rozwiązany, muszą być przecinki zamiast kropek
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Auto jak w podpisie - czyli avant i na pokładzie była moja żona - 60kg
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Na filtrze paliwa zrobione 15tkm, więc raczej jeszcze powinien pojeździć. Turbo lubi przeładować (mam wskaźnik doładowania), ale po trasie jest OK, więc na razie się tym nie przejmuję. Bardziej martwi mnie korekcja na jednym cylindrze, która skoczyła do 2,02, ale widziałem, to tylko przez moment, zanim nie padła bateria w lapku. Może jutro podepnę znowu kompa, to napiszę coś więcej. Póki co dzięki ---------- Post dopisany 25-10-2013 at 09:07 ---------- Poprzedni post napisany 21-10-2013 at 22:38 ---------- Z korekcjami to chyba fałszywy alarm: 004BS - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 000BS - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Czy ktoś podjąłby się oszacowania mocy na podstawie tych logów?
-
Prośba o analizę logów
Może być zaworek, ale ja tam bym się tym nie przejmował.
-
Prośba o analizę logów
No tak jakby nie pracuje
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów, turbo AWX, przymiarka do chipa
Witam ponownie Problem z dymieniem rozwiązała wymiana uszczelniaczy zaworowych. Jakiś rok temu zakupiłem od kolegi z forum sterownik z programem pod moje graty (seria + turbo AWX), ale dopiero dziś zebrałem się i zlogowałem auto. Generalnie nic złego się nie dzieje, wrażenia jak najbardziej na plus. Proszę o rzucenie okiem: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Prośba o analizę logów
Zaślepiłeś EGR?
-
Analiza logów - tryb serwisowy
No to trzeba się zainteresować czujnikiem temperatury.