Treść opublikowana przez przem8
-
LOGI PO STROJENIU LPG 1.8T AWT - DO POPRAWY??
Nie ma takiej potrzeby.
-
Audi A4 B6 - zakup nowego auta
Jeszcze jest 2.4 z v6. Nie miałem na celu Cie zniechęcić do 1.8t, bo te bolączki (prócz napinacza) są dość tanie i nieskomplikowane do wyeliminowania Po kupnie do pakietu startowego trzeba doliczyć profilaktyczne czyszczenie smoka olejowego po zdjęciu miski olejowej i tyle Reszta wyjdzie w praniu jak w każdym używanym aucie. O 3.0 nie chcę się wypowiadać, bo nie miałem ale na pewno pięknie brzmi w porównaniu do 4 cylindrów
-
Czujnik wymieniony na nowy, a dalej objawy te same
Czujnik wałka rozrządu jest z przodu pod pokrywą rozrządu. Wywala Ci teraz jakiś błąd? Jak wymiana czujnika położenia wału nie pomogła i dalej masz ten sam błąd to należałoby podmienić ten czujnik wałka.
-
LOGI PO STROJENIU LPG 1.8T AWT - DO POPRAWY??
Teraz masz za ubogo i to sporo. Niech poprawi lub zwraca hajs. Stroił Ci to na korekty w czasie jazdy?
-
Czujnik wymieniony na nowy, a dalej objawy te same
Czujnik położenia wału, a wałka rozrządu to dwa różne czujniki. Jeśli błąd dotyczył wałka rozrządu, a wymieniłeś ten drugi to nic dziwnego, że nic nie pomogło
-
Audi A4 B6 - zakup nowego auta
Automat na pewno przymula trochę samochód no i więcej pali. Co chcesz wiedzieć konkretnie? Gaz lubi, a główne bolączki to nagar, który zapycha smok olejowy i może doprowadzić do zatarcia silnika (skutek jazdy w serwisie longlajf i wymiany oleju rzadziej niż co 10tys.), napinacz łańcuszka rozrządu, który w c**j kosztuje nawet w zamienniku i przy 250tys trzeba się liczyć z jego wymianą razem z łańcuszkiem (prócz rozrządu na pasku jest też łańcuszek ) . Poza tym pękające króćce wody, często problem z termostatem, nieszczelności w dolocie, zasyfiona odma itp. Po programie nawet to jedzie, bo w serii szału nie ma...
-
Przewody do swiec
Przecież tu nie ma kabli tylko cewki
-
Audi A4 B6 - zakup nowego auta
Na wszystkie zadane pytanie znajdziesz odpowiedzi na forum. Silnik 3.0 sobie odpuść jeśli nie masz mechanika, który ogarnia te silniki, bo dla większości poprawne ustawienie rozrządu przy wymianie to duże wyzwanie oraz ma swoje bolączki, czasem trudne do zweryfikowania (poczytaj w odpowiednim dziale). Automaty w napędzie na jedną oś sobie odpuść (występuje zawsze skrzynia bezstopniowa multitronic), w quattro jak najbardziej polecany tiptronic. Jeśli chcesz mieć w miarę dobrze wyposażone a4 to szykuj przynajmniej 17 koła, jak w Q to zapewne bliżej 20 i wzwyż
-
A4B5 DIAGNOZA klimatronika
Wejdź w kanał 1 i jeśli będą inne wartości niż 0.0 to odszukaj czego dotyczy wyświetlany kod błędu. Prócz tego krąży cała rozpiska za co dany kanał jest odpowiedzialny
-
Nie odpowiedni rozmiar opon? A4 B8
Jeśli chodzi o zamiennik zalecanego rozmiaru 245/40 to 225/45. 235/45 będzie za wysoka.
-
ADBL - Jakie produkty godne polecenia ?
ADBL Vampire do felg mogę polecić Z adbl mam jeszcze qd - łatwo i przyjemnie się z nim pracuje.
- 1.8T BFB
-
Cykanie i kilka pytań
Pisz do forumowych sprzedawców części. Na części musisz liczyć około tysiaka (chyba, że kupisz napinacz bez cewki ale jakiś tuner musi Ci usunąć powiadomienie o błędzie) i przy takim zabiegu obowiązkowo micha w dół i profilaktyczne czyszczenie smoka. Nie kupuj tylko pseudo oryginałów z alledrogo.
-
Logi 115+118
Kolego wrzuć normalnie link do tej strony lub wrzuć na vaglogi.pl i będzie czytelne. Poza tym przyda się jeszcze 2+33 i 3+20
- Zamiana
-
Przerywanie, brak mocy i wkręcania na obroty
Wrzuć log dynamiczny i statyczny 2+33 i będzie widać co pokazuje maf i jak się mają korekty. Po odłączeniu przepływki jest gorzej (co jest raczej normalne) więc jak po takiej diagnozie można mówić, że nadaje się do wymiany? Masz lpg?
-
1,6 szarpie na ciepłym silniku
Po pierwsze diagnostyka, a opisane objawy mogą wskazywać dużo rzeczy: cewka, przewody, przepływomierz itd. Pytanie jeszcze czy tak samo jest na pb i lpg? Może gaz tu miesza?
-
1.8t traci doładowanie
Przepływka coś mało pokazuje
-
1.8T AVJ - Czujnik poziomu oleju
Kiedyś kupowałem właśnie do avj jakiś zamiennik za około 100 zł i działa już kilka lat. Ori tylko ze skody kosztował bodajże 140 zł wtedy.
-
Pompa oleju AEB
Jedno i drugie to szmelc, bałbym się to montować patrząc na to jaką funkcję pełni pompa oleju.
-
Czym doczyszcze grill?
Spróbuj APC i pędzelkiem.
-
Malowanie z zewenątrz
Pierwsze widzę, a pasuje to jak drzwi do lasu Ciekawe czy to lakier, czy może coś typu plasti dip.
-
Gaśnie na ciepłym silniku po odpaleniu
W tych silnikach nie ma egr tylko zawór combi od ukladu sai i jest to błędnie nazywane egr'em. Znajdź kogoś w okolicy obytego z tymi silnikami.
-
A4 B5 1.8T AEB Dziwny dzwięk z turbo.
Wyjmij zawór i sprawdź, parę minut roboty. Przy tak padniętym dv turbo długo nie pożyje.
-
Gaśnie na ciepłym silniku po odpaleniu
W tym silniku wszystkie zaworki jak ezektor czy też te od odmy powinny być montowane ori. Zamienniki zazwyczaj się nie sprawdzają i zaburzają prawidłową pracę silnika. Przepływomierz wymieniony na nowy dedykowany bosch czy jakaś używka? Układ dolotowy szczelny, odma sprawna?