Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. Jeszcze jest 2.4 z v6. Nie miałem na celu Cie zniechęcić do 1.8t, bo te bolączki (prócz napinacza) są dość tanie i nieskomplikowane do wyeliminowania Po kupnie do pakietu startowego trzeba doliczyć profilaktyczne czyszczenie smoka olejowego po zdjęciu miski olejowej i tyle Reszta wyjdzie w praniu jak w każdym używanym aucie. O 3.0 nie chcę się wypowiadać, bo nie miałem ale na pewno pięknie brzmi w porównaniu do 4 cylindrów
  2. Czujnik wałka rozrządu jest z przodu pod pokrywą rozrządu. Wywala Ci teraz jakiś błąd? Jak wymiana czujnika położenia wału nie pomogła i dalej masz ten sam błąd to należałoby podmienić ten czujnik wałka.
  3. Teraz masz za ubogo i to sporo. Niech poprawi lub zwraca hajs. Stroił Ci to na korekty w czasie jazdy?
  4. Czujnik położenia wału, a wałka rozrządu to dwa różne czujniki. Jeśli błąd dotyczył wałka rozrządu, a wymieniłeś ten drugi to nic dziwnego, że nic nie pomogło
  5. Automat na pewno przymula trochę samochód no i więcej pali. Co chcesz wiedzieć konkretnie? Gaz lubi, a główne bolączki to nagar, który zapycha smok olejowy i może doprowadzić do zatarcia silnika (skutek jazdy w serwisie longlajf i wymiany oleju rzadziej niż co 10tys.), napinacz łańcuszka rozrządu, który w c**j kosztuje nawet w zamienniku i przy 250tys trzeba się liczyć z jego wymianą razem z łańcuszkiem (prócz rozrządu na pasku jest też łańcuszek ) . Poza tym pękające króćce wody, często problem z termostatem, nieszczelności w dolocie, zasyfiona odma itp. Po programie nawet to jedzie, bo w serii szału nie ma...
  6. przem8 odpowiedział(a) na Fazi81 temat w Audi A4 B5
    Przecież tu nie ma kabli tylko cewki
  7. Na wszystkie zadane pytanie znajdziesz odpowiedzi na forum. Silnik 3.0 sobie odpuść jeśli nie masz mechanika, który ogarnia te silniki, bo dla większości poprawne ustawienie rozrządu przy wymianie to duże wyzwanie oraz ma swoje bolączki, czasem trudne do zweryfikowania (poczytaj w odpowiednim dziale). Automaty w napędzie na jedną oś sobie odpuść (występuje zawsze skrzynia bezstopniowa multitronic), w quattro jak najbardziej polecany tiptronic. Jeśli chcesz mieć w miarę dobrze wyposażone a4 to szykuj przynajmniej 17 koła, jak w Q to zapewne bliżej 20 i wzwyż
  8. Wejdź w kanał 1 i jeśli będą inne wartości niż 0.0 to odszukaj czego dotyczy wyświetlany kod błędu. Prócz tego krąży cała rozpiska za co dany kanał jest odpowiedzialny
  9. Jeśli chodzi o zamiennik zalecanego rozmiaru 245/40 to 225/45. 235/45 będzie za wysoka.
  10. ADBL Vampire do felg mogę polecić Z adbl mam jeszcze qd - łatwo i przyjemnie się z nim pracuje.
  11. przem8 odpowiedział(a) na sodlerr12 temat w Audi A4 B6/B7
    Nie.
  12. przem8 odpowiedział(a) na MariuszAka temat w 1.8T
    Pisz do forumowych sprzedawców części. Na części musisz liczyć około tysiaka (chyba, że kupisz napinacz bez cewki ale jakiś tuner musi Ci usunąć powiadomienie o błędzie) i przy takim zabiegu obowiązkowo micha w dół i profilaktyczne czyszczenie smoka. Nie kupuj tylko pseudo oryginałów z alledrogo.
  13. przem8 odpowiedział(a) na cymek33 temat w 1.8T
    Kolego wrzuć normalnie link do tej strony lub wrzuć na vaglogi.pl i będzie czytelne. Poza tym przyda się jeszcze 2+33 i 3+20
  14. przem8 odpowiedział(a) na Kris 24 temat w 1.8T
    Osprzęt też musi być z bexa. Czyli turbo, drugi ic, wtryski, przepływka, ecu itp. Taniej Ci wyjdzie kupić sam silnik i podnieść moc do tych 190 km. Chyba, że masz takiego dawcę, że przekładasz wszystko z jednego do drugiego
  15. Wrzuć log dynamiczny i statyczny 2+33 i będzie widać co pokazuje maf i jak się mają korekty. Po odłączeniu przepływki jest gorzej (co jest raczej normalne) więc jak po takiej diagnozie można mówić, że nadaje się do wymiany? Masz lpg?
  16. przem8 odpowiedział(a) na cezet temat w 1.6
    Po pierwsze diagnostyka, a opisane objawy mogą wskazywać dużo rzeczy: cewka, przewody, przepływomierz itd. Pytanie jeszcze czy tak samo jest na pb i lpg? Może gaz tu miesza?
  17. Przepływka coś mało pokazuje
  18. przem8 odpowiedział(a) na Insanes temat w 1.8T
    Kiedyś kupowałem właśnie do avj jakiś zamiennik za około 100 zł i działa już kilka lat. Ori tylko ze skody kosztował bodajże 140 zł wtedy.
  19. przem8 odpowiedział(a) na rejmen temat w 1.8T
    Jedno i drugie to szmelc, bałbym się to montować patrząc na to jaką funkcję pełni pompa oleju.
  20. Spróbuj APC i pędzelkiem.
  21. przem8 odpowiedział(a) na Mickprodigy temat w Audi A4 B8
    Pierwsze widzę, a pasuje to jak drzwi do lasu Ciekawe czy to lakier, czy może coś typu plasti dip.
  22. W tych silnikach nie ma egr tylko zawór combi od ukladu sai i jest to błędnie nazywane egr'em. Znajdź kogoś w okolicy obytego z tymi silnikami.
  23. Wyjmij zawór i sprawdź, parę minut roboty. Przy tak padniętym dv turbo długo nie pożyje.
  24. W tym silniku wszystkie zaworki jak ezektor czy też te od odmy powinny być montowane ori. Zamienniki zazwyczaj się nie sprawdzają i zaburzają prawidłową pracę silnika. Przepływomierz wymieniony na nowy dedykowany bosch czy jakaś używka? Układ dolotowy szczelny, odma sprawna?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.