Treść opublikowana przez przem8
-
Prośba o analizę logów 1.8t bfb - ocena pracy silnika
Przed każdym logiem kasujesz błędy nawet jak ich nie ma. Program jest na bank. Jak chcesz ogarnąć swoje auto to pisz do @Galetto jak jesteś z okolic Lublina i będziesz zadowolony. Ale pokasuj błędy i zrób przynajmniej 2+33 na pb i na lpg
-
Prośba o analizę logów 1.8t bfb - ocena pracy silnika
Kasowałeś błędy przed logami? Turbo ok, jest trochę przylany ale nie wiem czego to wina (może program typowo pod lpg), gr. 20 w normie. Po logach powinien mieć ponad 200 kuni... Wiadomo kto robił program?
-
Nie odpala przyczyna?
Są jakieś błędy na vagu? Możliwe, że reduktor puszcza i zalewa go gazem.
-
Zestaw na zimę
Osobiście kupuje przez neta w sklepach z kosmetykami samochodowymi i za każdym razem coś innego ale ulubionego jeszcze nie znalazłem, a każdy z nich, nawet ten najtańszy, daje radę.
-
A4 b7 rysa na całej długości auta
Najlepiej zamalować rysę w kilku warstwach pędzelkiem i lakierem do zaprawek, potem papier wodny i polerka. Powinno być praktycznie niewidoczne z bliska jak się postaramy
-
Zestaw na zimę
Samochód po woskowaniu należy myć szamponem o neutralnym ph, żeby przedłużyć jego leżakowanie na lakierze. Jak będziesz mył typową chemią na bezdotykowej to taki wosk np. z colli posiedzi z miesiąc (licząc mycie raz w tygodniu).
-
Szarpnięcie przy najniższych obrotach na LPG
2+33, 3+20 i 115+118. Przed logami kasuj błędy. Na lpg możesz zrobić 2+33. Wypadania zapłonu masz na 15 i 16 kanale więc możesz sobie sprawdzić na jałowych. Może wtryski już kleją ?
-
AEB słabo przyspiesza - prośba o analize logów
Przepływka za mało pokazuje. Jak wszystko szczelne to raczej czeka Cię wymiana
-
Jak rozpocząć przygode z tuningiem?
Jest cały temat o tym... Na to co chcesz to wystarczy sam program i ewentualnie wtryski od bexa, dodatkowo fmic żeby nie puchło latem. Skrzynia multi średnio znosi większe przyrosty mocy i przy ostrzejszym traktowaniu nie wróżę jej długiej żywotności
-
Różnica w końcówce i drążku sline a zwykła ?
Jeśli chodzi o zawieszenie 1be to nie ma różnic ale w 1bv bodajże są dedykowane końcówki drążków.
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
Jeśli kopci już na niebiesko od spalanego oleju to żadne preparaty nie pomogą i szkoda ładować kasę w "magiczne" środki.
-
1.8T AVJ Jaki przepływomierz
Bosch z takimi samymi numerami jaki był ori
-
wymiana uszczelniaczy zaworowych
Parami 2+33, 3+20 i 115+118. Od 1,5 tys do odciny na 3 biegu i przed kazdym logiem kasuj błędy nawet jak ich nie ma.
-
wymiana uszczelniaczy zaworowych
Zrób logi dynamiczne to wyjdzie co ją boli
-
Pomiar spalin - lambda nie zgodna z lambdą ECU
Korekty im bliżej zera tym lepiej. Ogólnie przyjęta norma wynosi +/-10 i to uznaje się za granicę tolerancji. Jakby mieściło się w granicach +/-5 to byloby praktycznie idealnie
-
1.8T LPG trójmiasto.
Te korekty w grupie 32 odczytaj jak przejezdzisz kilkadziesiąt km bez kasowania błędów. Masz vaga to zrób logi dynamiczne na pb i dodatkowo 2+33 na lpg i się dowiesz w jakim stanie masz auto.
-
1.8T LPG trójmiasto.
Jakie wartości masz w grupie 32? Teraz pewnie kasowales błędy więc sprawdź po 100km albo zrób log 2+33 na lpg.
-
1.8 T hałas w misce olejowej
To jest dźwięk od paska rozrządu z kompletu ina. Temat wielokrotnie ostatnio walkowany. Wyjaśniłem to w dziale "pozostałe audi"
-
Stan Oleju
Bo nie dotyka i bagnet pokazuje jakieś ostatnie 1,5l może ciut więcej (od min do max jest 1l i poniżej reszta).
-
Stan Oleju
A po jakim czasie sprawdzałeś ten stan oleju? I głupie pytanie - samochód nie stał pod górkę?
-
Szarpanie przy niskich obrotach po dodaniu gazu
Wpisz sobie w google i zobaczysz. Dobrze w tej roli radzą sobie też długie szczypce do uszczelniaczy.
-
Audi A4 B51.6 95r problemy na benzynie
A jakie ciśnienie daje pompka, tylko podczas jazdy? Czujnik temp. sprawdzałeś?
-
Szarpanie, kanguek podczas ruszania 1.8t BFB
Poduchy sprawdzałeś?
-
[1.8t AVJ] Ciśnienie oleju
10psi=0,69bara czyli bida z nędzą. Przydałoby się to zmierzyć manometrem o znacznie mniejszej skali to pomiar byłby dokładniejszy. Raczej micha w dół i akcja czyszczenie smoka
-
1.8 T BFB - Prośba o analizę logów dynamicznych
Turbo troszkę ospale wstaje. Kiedy zmieniane świece, jest kat? Standardowo szczelność dolotu i dv do sprawdzenia