Treść opublikowana przez przem8
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
1,2 na jałowych pewnie, a na wyższych obrotach ile? Była zrzucana miska przy okazji i czyszczenie smoka? Jak masz vaga to sprawdź wartość w grupie 93, bo może rozrząd przestawiony. Może panewka stuka
-
Koła 16 cali do audi a4 b7
Zapodaj potem fotę jak to wygląda i napisz jak się jeździ Ja jakoś tego nie widzę ale się nie znam.
-
Koła 16 cali do audi a4 b7
Za duży balon będzie 225/55 i z resztą producent na felgi 16 zaleca 205 lub 215/55. Nie spotkałem się jeszcze w ogóle z takim rozmiarem w audi a4
-
Koła 16 cali do audi a4 b7
Jeśli już to 205 lub 215/55
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Nie wiem kolego co chcesz udowodnić ale korekty nie kłamią, a na gazie na pewno nie jeździ jak powinien.
-
Prośba o ocene logów 2.0ALT
Mieści się w normie
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Check od ubogiej mieszanki pojawi się jeśli korekty sondy przekroczą 25%. W normie jest +10/-10 ale najlepiej jakby oscylowało w granicach +5/-5. Jeśli wyskakuje na gazie błąd od mieszanki to już jest naprawdę ubogo. Jakie masz korekty w grupie 32? Jeśli powyżej tych 10 to ja bym się tym zajął od razu
-
Polecane opony zimowe
Mam podobne zdanie na ich temat, a przejeździłem na nich trzy zimy i dalej są użytkowane
-
Prośba o ocene logów 2.0ALT
Zmień gazownika, a przy korektach rzędu 25% wywala właśnie błąd.
-
Prośba o analizę logów 1.8T BFB
Jakby była nowa to mogła by pokazywać około 135 ale jeśli siedzi jeszcze ori to nie ma co szukać dziury w całym jeśli nic się z autem niepokojącego nie dzieje.
-
Polecane opony zimowe
Budżetowe zimówki może i mają zazwyczaj więcej bieżnika ale również nie zauważyłem żeby się ścierały w błyskawicznym tempie. Nokiany produkowane w Rosji też miały być kiepskie, a jakoś latam na nich kolejny sezon i wszystko jest jak trzeba. Uniroyale również miały zniknąć po sezonie, a jakoś nie widać zużycia - ale to już odnośnie letnich gum taki offtop
-
Prośba o ocene logów 2.0ALT
Gaz do regulacji, bo od 3tys/obr robi się co raz bardziej ubogo. Nie wywala Ci checka z ubogą mieszanką ?
-
Prośba o analizę logów 1.8T BFB
Całkiem nieźle i lpg nawet wystrojone
-
1.8 T BEX - Brak mocy na hamowni - prośba o ocenę logów
Ale przed wymianą przepływki były ok Program do poprawki i tyle oraz nie katuj go kolego powyżej 6000
-
Wymiana kompletu sprzegla bez dwumasy czy to ma sens?
Właśnie pytanie jak wysoko bierze, bo to pojęcie względne. Jaki masz niby przebieg? Jeśli po zdemontowaniu nie będzie miał luzów i nie będzie przypalony to wymień tylko zestaw sprzęgła i załóż Luk albo sachs. Przy okazji zwróć uwagę na uszczelniacze wału i skrzyni, bo lubi się tam pocić i wtedy wymiana.
-
A4 b6 1.8t BEX wyciek oraz dym spod korka oleju
Tutaj problem dotyczy tylko wycieku płynu chłodniczego i obstawiam króciec z tyłu silnika. Dymek z korka oleju to norma, bo przecież olej się nagrzewa, ślady oleju po wymianie też nie powinny dziwić No chyba, że warsztat się przyłoży i porządnie posprząta po sobie
-
Pedał sprzęgła w podłodze, dźwięk przy puszczonym pedale gazu..
Ten przewód co zaznaczyłeś kupujesz normalnie w motoryzacyjnym z "metra". DV najlepiej wyjąć i sprawdzić, przegub do wymiany. Co do oleju to płukanka, micha w dół i czyszczenie smoka, czyszczenie pod pokrywą zaworów i olej 5w40. Dodatkowo możesz zweryfikować w jakim stanie napinacz rozrządu z łańcuszkiem i jego ślizgi. Sprawdzenie ciśnienia oleju też nie zaszkodzi I przy okazji wymiany uszczelki pod klawiaturą zrób też uszczelkę pod napinaczem, żeby za pół roku znowu nie rozbierać tego samego
-
1.8 T BEX - Brak mocy na hamowni - prośba o ocenę logów
Mierzone było w czasie jazdy czy tylko na postoju? Turbo po logach jest ok.
- Turbo do oceny
-
Analiza logów 1.8T
Masz 2+33?, bo 2 razy wkleiłeś 3+20
-
Analiza logów 1.8T
Auto po programie. 2 linki są jednakowe. Turbo trochę przeładowuje, spore spalanie stukowe w grupie 20. Kiedy zmieniałeś świece? Sprawdź zawór dv, bo chyba nie upuszcza od razu.
-
Ubywający płyn chłodniczy, a poprawna kompresja
W którym miejscu dokładnie zlokalizowano wyciek, spod głowicy? Brak ogrzewania przez zapowietrzony uklad i do tego test na co2 pozytywny więc wszystko wskazuje na uszczelkę
-
1.8T BFB-Prośba o analizę logów dynamicznych
A możesz dać normalne linki ?
-
Jakie objawy padającej turbiny?
Masz kabel i program vag lub vcds? Wszystko jest opisane na forum co i jak więc trochę chęci i wszystko można doczytać Kabel można kupić za 50zł, program ściągasz z forum i sam sobie jesteś panem w kwestii diagnostyki Pompa SAI czyli pompa powietrza wtórnego, dogrzewa katalizator na ssaniu. Taki eko-wynalazek. Można to śmiało wyrzucić i mogę dać Ci namiary na PW na kogoś kto Ci to ogarnie jeśli rzeczywiście masz z tym problem
-
Nacięta Opona
Raczej zostawić jak jest, bo z tego co widać to głównie rant ochronny zdarło.