Treść opublikowana przez maciucha512
-
Szarpie podczas hamowania
Komunikacją ze sterownikiem zrywa przy 20 czy 25 km/h. zrob logi jazdy z prędkością kół do tych 20 i będziesz widział, który odstaje. Mnie się pojawiał błąd z czujnika powyżej 150 km/h.
-
przewód hamulcowy
Intercars? Albo szukaj gdzie robią na wymiar.
-
Kontrola po roku używania słabe 1.8t lub przyzwyczajenie
może to: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/305885-sprawdzenie-18t-przed-zakupem-za-pomoca-vag-com/
-
zawieszenie 1be amortyzatory przód
Poszukaj tu: https://webcat.zf.com/?SPR=4
-
Skrzypi po zaciągnięciu ręcznego
A jak zaciągniesz mocniej?
-
[1z] temp50st, wymieniony termo, nie dogrzewa
Spróbuj piny oczyścić, psiknij kontaktem - może coś zaśniedziało.
-
[1z] temp50st, wymieniony termo, nie dogrzewa
Zdarzyć się może, że i nowo kupiony termostat jest wadliwy. Jak na jednym kanale jest temperatura ~50, a na drugim ~85 przyjrzyj się czujnikowi temperatury. Poczytaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11318-diagnostyka-silnikow-tdi-logowanie/ termostat oraz G2/G62
-
Nieprzyjemny zapach
Zapchany odpływ.
-
Nieprzyjemny zapach
Zobacz filtr kabinowy. Może brudny, zwróć uwagę czy jest rynienka w poprzek filtra. Tu popatrz jak to wygląda: http://audi.pacula.eu/category/a4-b5-avant/klimatyzacja-a4-b5-avant/
-
Pęcherzyki pod filtrem kabinowym
Jak zdjąłeś plastyk to spójrz na krawędź, która dochodzi do blachy, jest tam uszczelka, popraw ją jakimś sylikonem - nie będzie podciekać.
-
Gasnie po odpaleniu
Wymień natychmiast, a jak będziesz zmieniał popatrz na wężyki przy filtrze, mogły już popękać.
-
Przewody paliwowe pod osłoną silnika
Podjedź do pierwszego sklepu motoryzacyjnego kup około 1m, jak wspomniano 3,5 mm średnicy wewnętrznej, powiesz, że do przelewów dostaniesz co trzeba i zapłacisz ze 3 złotysze. Utniesz sam na wymiar i po robocie.
-
Udrożnienie odpływu klimatyzacji
Jak dobrze pamiętam wylot jest schowany za osłoną termiczną przy wydechu. Nie wiem czy uda Ci się coś zdziałać z tej strony.
-
Amortyzatory tyl
Ja wymieniałem Sądząc po ich stanie chyba byłem pierwszym wymieniającym (!!!). Kielichy z amorka są zdejmowane, w kielichach są gumy, od góry jak pamiętam też była guma z nacięciem na sprężynę. Oprócz amorków dałem nowe osłony i odboje. Jak patrzyłem było wszystko co producent przewiduje. Wszystkie elementy są dostępne w sprzedaży.
-
Zagwozdka z zawieszeniem.
Czytałem kiedyś, że są różnice do 1BA i 1BE. U siebie mam 1BE, wsadziłem zwykłego MS i hula już dwa lata (~40kkm) i zero luzów.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Siemano!
-
Odpowietrzenie układu chłodzenia?brak ogrzewania w 1.9TDI
Jak wymieniałem u siebie nagrzewnice to nie zalałem jest wstępnie co mi ludzi radzili. Dolałem płynu, po 25 km druga dolewka i do tej pory zero problemów z zapowietrzonym układem. Co do Twojego problemu markus85, kiedyś (zanim miałem audi-straszne czasy) wymieniałem rozrząd i po wymianie miałem identyczne problemy jak Ty. W końcu po serii testów wyszło, że nagrzewnica zatkana dość mocno i nie może się odpowietrzyć. Zanim ją rozpiąłem jakoś tam woda krążyła i ciepło było, po rozpięciu raz grzało raz nie, ale bardziej nie i skończyło się wymianą nagrzewnicy.
-
lakierowanie czy gotowy element w kolorze
Musiałem wymienić oba błotniki z przodu. Długo szukałem w kolorze i znalazłem. Przy kolorze LZ5L różnica pomiędzy elementami z wozu a dokupionymi widoczna jest przy idealnie czystym wozie w słoneczny dzień.
-
A4 b5, wymiana kół. Czy siła 120 Nm to nie za mało ?
Ja sam dokręcam na 90Nm i nigdy nic się samo nie odkręciło. Koło może się odkręcić jak np. alufelgi zostaną przykręcone śrubami do stalówek. Zanim jednak koło opuści pokład będzie mocno stukać, nie do przeoczenia.
-
00779 - Outside Air Temp Sensor (G17) - brak czujnika? (zdjęcie)
Brak czujnika G17, pomiar temperatury dla ECU - chyba kanał 59 na klimatroniku G89 - czujnik temperatury zew pod filtrem p.pyłkowym - wyświetlacz oraz sterowanie klimatronikiem, chyba kanał 55
-
Błąd 575 po czyszczeniu turbiny
Po złożeniu turbo, kiedy masz je jeszcze w rękach, trzeba sprawdzić jak chodzi ramię od łopatek (to, do którego podłączona jest grucha). Ramię to powinno chodzić leciuteńko jak zefirek. Pomijając błędnie złożone turbo sprawdź czy nie przeoczyłeś czegoś przy składaniu wozu - węże podciśnienia, może przy N75, może przy filtrze powietrza.
-
Jak dojść do sedna sprawy? problemy po utracie paliwa
Jak masz podejrzenie lewego powietrza to zamień któryś z gumowych wężyków przy filtrze paliwa (najlepiej za filtrem) na wężyk przezroczysty. Pojeździj trochę i obserwuj czy pojawiać się będą bąbelki powietrza. Chociaż nie wydaję mi się, że wóz może tak się zapowietrzyć, że zgaśnie podczas jazdy, a kilka minut później pojedzie, chociaż mylić się mogę. Dobrze by było podpiąć się vagiem i sprawdzić co za błąd się pojawia (związane z sprężynką).
-
Pomocy ! Straszliwa wilgoć
Nagrzewnica może być, w wozie będzie taki dziwnie słodkawy zapach. Jak wyłączysz klimę to woda, która skondensowała na parowniku paruje, jak już parownik wyschnie będzie ok.
-
Niedogrzanie silnika, max temp 84 'C
W taką pogodę jak mamy teraz jazda po mieście mam około 85C, jazda poza miastem 87C, co by się zgadzało z oznaczeniem na termostacie(otwarcie 87). Taką różnicą nie zawracałbym sobie głowy. Co do grzania wewnątrz: dobrze zaczęło się robić po wymianie nagrzewnicy, od 65C zaczynam się rozbierać (temp zewnętrzna około 0C). Przed wymianą próbowałem płukania, odkamieniania, nawet dołożyłem pompkę elektryczną i nic, dalej nie było w wozie wystarczająco ciepło.
-
Osłona silnika, ori czy nowa z aledrogo?
Mam drugą zimę osłonę Rezaw: komplet 170 pln, brak wygłuszenia, otwory montażowe pasują idealnie, spinki i śruby w komplecie ok, ale kupowałem dwa lat temu, nie wiem jak teraz to wygląda. Wytrzymałość: potwornie wytrzymała, elastyczna. Zdarzyło mi się przy cofaniu zgarnąć śnieg osłoną, wyrwały się śruby mocujące, poddały się trytytki, a osłona nawet nie zmieniła kształtu. Kamienie, krawężniku czy bryły lodu wytrzymała.