Jump to content
0
marcinusss

[B5 ABC] Automat Silnik pracuje po wyłączeniu kluczykiem

Recommended Posts

Witam mam nie typowy problem zaczęło się od błędu " 293 przełącznik wielofunkcyjny nie prawidłowy sygnał"skrzynia wtedy weszła w tryb awaryjny i tak jeździłem do dziś.Dziś wykasowałem błąd i skrzynia chodzi normalnie tak jakby samo się naprawiło ale jak wyłączę kluczykiem samochód a nawet go wyjmę auto pracuje dalej!Rozkręciłem osłonę pod kierownicą i wyciągam przekaźnik ,by zgasić auto od wewnątrz dla mnie sytuacja całkowicie nie zrozumiała wiem,że skrzynia automatyczna ma powiązanie ze stacyjką ale nie jestem w stanie tego sam rozwiązać dzwoniłem do 3 znajomych mechaników i pierwszy raz o takim czymś słyszą.Nadmieniam,że nie grzebałem nigdy przy stacyjce i zawsze było ok.Stało się to jak skrzynia wyszła z trybu awaryjnego.Proszę o pomoc i tak już mam zamiar przerobić na manual chociaż ten automat zachowuje się mechanicznie idealnie.Pozdrawiam. :slina:[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 21:23_________________________________________________Znalazłem schemat od alarmu samochodowego montowanego nie fabrycznie i tam jest ten przekaźnik,którym gaszę silnik wyciągając go podejrzewam,że to od alarmu bo nie chce zapalić na benzynie tylko tyle ,że zaskoczy na sekundę i gaśnie po czym się pojawiają mignięcia kierunkowskazów.Na gazie zapala od pierwszego widocznie alarm blokuje pompkę paliwa a nie zapłon.Ale nie wiedziałem,że to działa w drugą stronę czyli nie można zgasić.Dziś kolega powiedział,że jego znajomy przez alarm,też nie mógł zgasić auta. :sick3:[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2011, 20:43_________________________________________________Jednak przyczyną była kostka w stacyjce wymieniona na nową i autko gaśnie i odpala znakomicie.Wszystkie pozostałe domysły okazały się błędne.Pozdrawiam. :hi: