Treść opublikowana przez machina
-
[ALL TDI PD] Zapowietrza układ paliwowy, problemy z odpalaniem
Coś masz nie tak skoro słyszysz pracę pompki, powinna pracować bardzo cicho, praktycznie niesłyszalnie. Nie może być również słychać że pompuje paliwo z powietrzem. Taki dźwięk może świadczyć o zapowietrzonym układzie paliwowym (powietrze wraca do baku) lub brakiem paliwa w baku co chyba trzeba wykluczyć :-) Zobacz czy przypadkiem nie masz nieszczelności na korpusie filtra paliwa no i oczywiście główny podejrzany to pompa tandem.
-
[BPW] wymiana walka rozrządu - czesci
Nie trzeba.
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Występują pompy paliwa z trzpieniem na ktorego końcu jest rolka ktora chodzi po wałku a nie gładka powierzchnia jak np na szklance.
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Jak na benzynę to robi trochę hałasu, ale skoro tak ma być to ok.Czy popychacz pompy paliwa masz z rolką czy bez?
-
Temp dolnego węża
Przy 60 stopniach termostat powinien być zamknięty a górny i tym bardziej dolny wąż do chlodnicy zimny. Termostat masz do zmiany.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Ja montowałem z końcówką N i nie ma powodu do narzekań, nic nie cieknie, pali dobrze.
-
Zmodyfikowany soft 1.9 tdi AWX 130km - prośba o ocenę
A to ciekawe co piszesz, ustawiałem kilka razy synchro i za każdym razem gdy za mocno przestawiłem koło na fasolkach to silnik nie zapalał a ecu zapisywał błąd przekroczonej granicy regulacji, co prawda na silniku AJM ale to chyba bez znaczenia.
-
Zimna chłodnica
Raczej obstawiam awarię pompy wody lub zacięty termostat.
-
dziwny hamulec
Ostukałeś porządnie zaciski i potem odpowietrzyłeś? Tak jak pisałem u mnie to załatwiło sprawę.
-
dziwny hamulec
Najpierw postukaj potem odpowietrz standardowo pompujesz i luzujesz odpowietrznik wypływa płyn zakręcasz dopiero można puścić hamulec i powtarzasz.
-
Jakie alkohole pijecie/polecacie ?
Księżycówka z colą lub bez[emoji39]
-
dziwny hamulec
W tylnych tloczkach a dokladnie w tym samonapinaczu pozostało powietrze. Polecam postukać w zaciski jakimś drewnianym klockiem i odpowietrzyć ponownie. Czasami jak to nie pomaga to trzeba zdjąć zaciski o postukać w nie obracając zaciski odpowietrzniem do góry. Ja tak u siebie zrobiłem po regeneracji zacisków i hamulce są super.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Ja mogę polecić komplet tarcz i klocków Boscha, zarówno na przód jak i na tył. Od 5 lat na tym jeżdżę i nie mam żadnych powodów do narzekań. Co do innych się nie wypowiem bo nie montowałem innych marek.
-
Problem z odpalaniem AVF
Ja proponuje wymienić tandem pompę no chyba że jesteś w 100 procentach pewny jej sprawności zarówno pod kątem odpowiedniego ciśnienia paliwa jak i szczelności, sprawności zaworka zwrotnego.
-
Jaka średnica tłoczka w zacisku?
To dobrze bo właśnie takie zestawy naprawcze zamówiłem. Dzięki.
-
Jaka średnica tłoczka w zacisku?
Dev a czy w mojej A4 jest taka sama średnica tłoczka? Auto jak w opisie.
-
1.9 tdi 130km AVF Dziwny problem nowym z akumulatorem.
To jakiś ewenement żeby przy słabym aku dobrze zapalał a przy sprawnym miał problemy, jeżeli patent z włącznikiem nie działa to jestem bardzo ciekawy przyczyny i będę śledził temat .
-
Ciężko odpala, inaczej niż wszystkie AVF
Zapewniam Cię że w silniku jaki masz w opisie mechanik nie mógł zmienić "kontu" wtrysku :-)
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Mam ok 6 razy tyle na MS i cisza :-)
-
[AWX 1.9] diagnoza logów, odcina turbine, przechodzi w stan awaryjny
Czym czyściliście kolektor?
-
Turbina zassała olej?
I w takich momentach dobrze mieć działającą klapę gaszącą. Można jeszcze próbować gasić silnik dużym biegiem jak sprzęgło wytrzyma.
-
Zawieszenie tył.
Może sprężyna pękła.
-
Jak sprawdzić czy mam podgrzewane lusterka bez rozbierania ich?
W b5 polifcie grzanie lusterek załącza się automatycznie jak jest poniżej 5 stopni. Nie ma tu nic wspólnego ogrzewanie tylnej szyby czy ustawienia klimatronika.
-
[BLB] 2.0TDI Przeskoczył rozrząd ?
Skutki dokręcania z tzw wyczuciem zamiast wziąć klucz dynamometryczny.
-
Jak sprawdzić czy mam podgrzewane lusterka bez rozbierania ich?
Bzdura, w polifcie grzeją jak jest poniżej 5 stopni. Z tyłu maty grzewczej jest termostat.