Kod do radia
0

19 postów w tym temacie

Wyczytałem swego czasu na AKP że kod do radia można ustalić w ASO podając numer seryjny radia i numer nadwozia.Ponieważ ja nie posiadam kodu do swego radia a wiem że zamontowali je fabrycznie wiec myślę zadzwonię.podam numery i po sprawie.Dzwonię ASO Wojtanowicz.Odbiera pan i mówi że tak niema sprawy ale kosztuje to 160 zł !!! Powiedziałem mu że słyszałem że robią to za darmo w innych serwisach,to powiedział że jak przyjadę to może zrobią to taniej :x

Więc teraz pytanie do Was czy znacie może jakąś inną ASO gdzie pracownicy nie "dorabiają" do pensji na boku (bez urazy Quattro) i ustalą taki kod bezpłatnie.Tak jak to opisywali na AKP.Czy ktoś z Was coś takiego robił?

Wiem że takie radio można rozkodować za 20-30 zł ale zawsze to parę groszy w plecy.

pozdro Łodziu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj Łodziu watpie czy ktos w polsce zrobi Ci to za free w sumie mozna to podciagnac za usluge serwisowa to nic dziwnego ze kroja i na tym ja za rozkodowanie swojego radyjka dalem 50 zeta rok temu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jezeli auto bylo kupione w ktoryms salonie VW/Audi w Polsce, to tam sprobowal bym zadzwonic, gdzie byl kupiony samochod, i tam powinni pomoc za free, powinni podac kod bez oplaty, np. gdy kod zostanie zgubiony, utracony.... lub mozna powiedziec ze serwis nie wbil naklejki w ksiazke z kodem i tyle. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Swojego czasu tez mi przeszla taka mysl aby udac sie z tym do ASO ale na szczescie kolega ma kuzyna ktory sie tym bawi i za 10 zyli mi to zrobil;) Co prawda nie wiedzial kolo ze robi dla mnie - myslal ze to radio tego kolegi ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Oj Łodziu watpie czy ktos w polsce zrobi Ci to za free w sumie mozna to podciagnac za usluge serwisowa to nic dziwnego ze kroja i na tym ja za rozkodowanie swojego radyjka dalem 50 zeta rok temu.

Spoko,usługa za 50 zeta jeszcze ujdzie,ale 160 to chyba koleś tak sobie strzelił.Może nie jasno to napisałem mi nie chodzi o rozkodowanie tylko ustalenie kodu,bo jak kiedyś zabraknie prądu to wolę taki kodzik mieć.A co do tego czy robią to za darmochę to własnie tak jak pisałem wcześniej ktoś się wypowiadał na AKP że ustalili mu taki kod za darmo.

No ale może gość po prostu miał szczęście.

pozdro Łodziu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba się udać gdzieś gdzie naprawiają radia usuną ten kod i po sprawie kodu nie będzie trzeba wpisywać gdy zabraknie prądu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi sie wydaje ze kodu sie nie da usunac mozna zmienic ale wklepywac trzeba zawsze ale to mi sie wydaje mozecie mnie uswiadomic :wink: jesli sie myle :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też wydaje mi sie że usunąć całkiem się nieda jedynie zmienić na jakiś łatwy 1111,1234.Własnie chyba tak zrobię.Dzięki za rady.

pozdro Łodziu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdzię kiedys w sieci znalazłem generator kodów do Concerta (moze do jakiś innych tez było) z numerów fabrycznych radia jeżeli sa czytelne. Ale nie korzystałem i nie dokońca wiem czy to działa w przypadku radia fabrycznego VDO do OPLA działa. Problem jest tylko taki że nie pamiętam gdzie to było :cry:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

u mnie siedzi oryginalny Concert i jest usuniety kod na stale, tak wiec odlaczenia pradu sie nie boje ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    u mnie siedzi oryginalny Concert i jest usuniety kod na stale, tak wiec odlaczenia pradu sie nie boje

A ja mówiłem że kod da się usunąć na stałe a niektórzy niewierzyli a tu Bladyrs ma usunięty kod na stałe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podaj numer radia . Mam taki programik to akurat go przetestuje :th:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A kto mi odkoduje radijko.Powiem tak narazie dziala, jak kupilem auto to kodu nie dostałem a kod zawsze warto miec w razie awarii akumulatora!!!

Prosze o wygenerowaniekodu(tylko kogo i komu podać nr seryjny ??)

Dzięki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie jest szansa że to są kody do radia i navi ?

kody.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szansa jest.

Ale,czy kod do radia nie powinien być czterocyfrowy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

u mnie też jest bez kodu. Ale czytałem ze kod jest zapamiętany w sterowniku i dlatego nie trzeba go podawać po odłączeniu akumulatora. Ale po podłączeniu radia do innego samochodu radio będzie chciało kod.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie. Ja też nie mam kodu do fabrycznego RNS-e. Zdziwiłem się bo do starego naviplusa miałem kod w książce radia. W nowym książka jest a kodu nie ma. W serwisie powiedzieli, że kod jest zapamiętany przez auto (łączy się canem) i moje auto nigdy nie będzie wołać kodu do tego konkretnego radia. Kod będzie potrzebny do uruchomienia radia w innym aucie.

Pozdrawiam Bartek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie jest tak jak piszesz bartjast, ale to dotyczy radiów wykorzystujących szynę CAN.

Mimo to warto znać kod do swojego radia, może się zdarzyć sytuacja, że trzeba będzie radio oddać do naprawy i wtedy nie ma jak go uruchomić na stole w warsztacie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta