Treść opublikowana przez przem8
-
Migajaca kontrolka oleju
Micha w dół i czyszczenie smoka olejowego. Powszechny problem i to powinna być jedna z podstawowych czynności po kupnie używanego 1.8t.
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Sonda pokazuje ubogo na gazie, bo jest źle wystrojone. Skoro gazownik zaczyna Ci takie rzeczy wymyślać to go zmień. Ogarnięty gaziarz nic by nie dyskutował tylko kazał przyprowadzić auto, posprawdzałby co trzeba i wystroił jak należy. Problem w tym, że takich zakładów co ogarniają to jest może z 1 na 10
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
A co ma się stać? Poza tym strojenie lpg w 1.8t na mapy to kiepski pomysł. Masz tu sondę szerokopasmową więc stroisz pod nią. Ta Twoja jazda na pb przed strojeniem gazu jest bez sensu chyba, że sam dla siebie chcesz sprawdzić korekty. Robisz logi na pb i jeśli wszystko jest ok to i na gazie będzie dobrze jeśli ktoś się na tym zna
-
2.0 ALT lpg wypadanie zapłonów.
Wypadanie masz na zimnym silniku czy bez znaczenia? Możesz mieć zalepione wtryski gazu. U siebie czyściłem po 20tys. ale wypadanie miałem tylko na zimnym po przełączeniu na lpg.
- wtryski
-
1.8t cof.zapłonow/wypadanie logi do ceny
Ten licznik wypadań sam się zeruje chyba co 30s. Przynajmniej jak sprawdzałem u siebie to mniej więcej tak to wyglądało.
-
1.8t cof.zapłonow/wypadanie logi do ceny
To jest dobrze. W grupie 14,15, 16 możesz sprawdzić ilość wypadań zapłonu i na którym cylindrze jak coś (na biegu jałowym)
-
1.8t cof.zapłonow/wypadanie logi do ceny
Zaworek w tym trójniku pod kolektorem Na niektórych rzeczach nie ma co oszczędzać i tylko ori z ASO się nadają. Przekonałem się o tym osobiście
-
1.8t cof.zapłonow/wypadanie logi do ceny
To co sam wiesz od dawna, że niedoładowuje Jeśli zaworek masz z toprana to od razu do kosza wyrzuć. U mnie się zacinał i puszczał ciśnienie kiedy chciał
-
1.8t cof.zapłonow/wypadanie logi do ceny
Prócz turbo wszystko w normie. Sprawdź zaworek jednokierunkowy odmy, bo może dawać takie objawy na biegu jałowym. Dodatkowo jak nie można odkręcić korka oleju na odpalonym silniku to na 99% ten zaworek do wymiany. Przerabiałem ostatnio i tylko ori się nadaje, bo zamienniki to szajs i szkoda sobie nimi d*pę zawracać.
-
bład 17705
Sprawdzałeś zaworek jednokierunkowy odmy przy okazji wymiany kolanka? To odnośnie tych objawów telepania jak i tego błędu. Co do tej temperatury to wina zapewne któregoś z czujników temperatury.
-
a4b6 liczne błędy moduł konfortu
Sporo błędów. Uboga mieszanka zapewne przez źle ustawione lpg. Problem z oświetleniem wielokrotnie wałkowany na forum i powszechny. Do sprawdzenia kable w przelotkach między słupkiem i drzwiami, wyrobione mikrostyki w zamku drzwiowym. Niech sprawdzi jeszcze bezpieczniki, czujnik stopu itd, bo błędów w ch..j a na wszystko jest odpowiedź tylko trochę chęci, żeby poszukać Na fisie nie pokazuje też zapewne otwartych drzwi?
-
Wymiana samego sprzęgła bez DKZ?
Pewnie, że tak. Koszt samego sprzęgła to w granicach 500zł w zależności od sklepu + robocizna. Przy demontażu koniecznie trzeba sprawdzić stan koła i sprawdzić jak tam uszczelniacze od silnika i skrzyni.
-
2.0 ALT - Nie działa wentylator chłodnicy, mimo wysokiej temp. płynu.
Gotuje Ci się czy tak po prostu się domyślasz? Pierwszy bieg załącza się w granicach 95 stopni.
-
Problem 2.0 FSI 150 KM Kontrolka EPC
A sprawdzane było czy nie są zalepione kanały dolotowe nagarem?
-
Różnica między dwiema płukankami...?
Wlewa się całą zawartość do silnika. Osobiście zawsze jak miałem pod max poziom oleju to upuszczałem około 0,5l i na Twoim miejscu też bym tak uczynił Jak nie chcesz się babrać w gorącym oleju to duża strzykawka, wężyk i wyciągasz przez bagnet.
-
[BFB] Jak zdiagnozować tuning?
Na gazie zwykle przepływ jest mniejszy, a stosowanie znanego wzoru do wyliczania mocy auta na podstawie przepływu jest raczej czysto teoretyczne, zwłaszcza w aucie po chipie i na przepływomierzu, który po kilkunastu latach raczej nie będzie trzymać idealnych, książkowych wartości Ogarnij logi na Pb, doprowadź samochód do ładu jeśli będzie taka potrzeba, a na końcu zajmij się lpg
-
[BFB] Jak zdiagnozować tuning?
Jeśli wtryski pętlą na Pb to albo program do poprawki (zakładając, że ciśnienie paliwa itp. Ok) lub większe wtryski i również korekta programu.
-
[BFB] Jak zdiagnozować tuning?
Grupa 2 i kolumna inj. on time i dla 5400 max to 22,22 , a u Ciebie to już 22,36 i później też wszystko poza tolerancją.
-
[BFB] Jak zdiagnozować tuning?
I wtryski zapętlone od 5400obr. więc albo gaz do regulacji lub modyfikacja instalacji. Chyba, że na Pb tak samo pętli...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Zostań przy 5w40. Mocniejsze 1.8t też jeżdżą na takim. Co najwyżej możesz skrócić okres między wymianami oleju jeśli lubisz "pokatować" auto
-
Po założeniu LPG błąd 16804 , proszę o pomoc
Nie ma wad. Wywalasz wkład z obudowy kata, wyłączasz drugą sondę lambda i jesteś happy. Jak chcesz dać zarobić producentom tzw. downpipe i płacić za to średnio około 350 zł to Twój wybór I czekam na falę hejtów
-
Po założeniu LPG błąd 16804 , proszę o pomoc
Turbo szybciej wstaje. Pamiętasz może jaki był ten błąd przed wymianą drugiej sondy? To że przejście między paliwami powinno być płynne to normalka ale to nie świadczy o dobrze wystrojonym lpg
-
moje etapy korekty i woskowania do oceny
Zależy jaki wosk. Niektóre lubią jałową powierzchnię więc nawet po cleanerze trzeba przejechać IPA żeby się to dłużej trzymało.
-
Po założeniu LPG błąd 16804 , proszę o pomoc
Najprawdopodobniej sam kat jest do wyrzucenia/wymiany, drugiej sondy raczej się nie wymienia, bo ona jest odpowiedzialna za kontrolowanie sprawności katalizatora. Rozwiązaniem Twojego problemu będzie raczej wyrzucenie kata i wyłączenie drugiej sondy w ecu + prawidłowa regulacja lpg. Emulatory sondy nie zawsze się sprawdzają... A może przyczyna tkwi w samym wystrojeniu lpg. Co tam masz za instalację? Masz vaga? Jeśli tak to zrób loga 2+33 na lpg i zerknij na korekty w grupie 32 i będzie coś wiadomo