Skocz do zawartości

1 1
drummersky

A4 B8, do polski z holandii przez niemcy, o co chodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie kupna A4 B8, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Do auta są papiery holenderskie, auto stoi u polskiego importera na blachach niemieckich.

Chodzi o ten samochód

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-xenon-led-sport-nowa-nawigacja-serwis-gwarancja-125-tys-km-ID6BM1jJ.html#74b0d981b9

Handlarz twierdzi, że auto kupił z niemieckiego salonu, które ktoś oddał w rozliczeniu. I faktura VAT marża, podobno trzeba się pilnować. Jakies wskazówki bym nie wpadł na mine?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

O Taak to ten walek na wacie hahaha uwazaj bo us sie juz Toba interesuje, oni juz wiedza ze chcesz je kupic 🤪

Edytowane przez audiaudi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co za wałek? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie ma na rynku innych aut? Akurat tym polsko-niemieckim Holendrem z niejasną przeszłością musisz się interesować? 

Edytowane przez Charls

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Coś to pogmatwane, auto z Holandii na niemieckich numerach??? Niemieckich numerów nie dostanie jak auto nie jest na Niemcy przemeldowane

Edytowane przez aprox99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No dziwna sprawa jest. Nie ma innych, przeglądam od prawie roku i nie ma tego co mnie interesuje, zawsze jakiś amerykaniec sie trafia, jakaieś drewno, skóra, albo stare MMI. A kombiki i diesle automaty mnie nie interesują. A o co z tym vatem chodzi?

Przeglądając papiery były serwisy w ASO do grudnia 2018 w holandii i na bieżąco był notowany przebieg od 1 rejestracji, więc raczej nie jest czarowany.

Edytowane przez drummersky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co ciebie do vatu, chcesz kupić na firmę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz, aprox99 napisał:

A co ciebie do vatu, chcesz kupić na firmę? 

Nie, jestem osobą prywatną, ale czytałem gdzieś tutaj na forum, że na auta z holandii przywożone do kraju trzeba uważać,kiedy jest faktura vat marża, że może być tak, że będę musiał jeszcze jakiś podatek zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    49 minut temu, aprox99 napisał:

Coś to pogmatwane, auto z Holandii na niemieckich numerach??? Niemieckich numerów nie dostanie jak auto nie jest na Niemcy przemeldowane

I nasuwa się pytanie, po co ktoś miałby w grudniu czy styczniu sprzedać auto do niemiec, niemiec zarejestrował i za 2msc postanowił sprzedać czy oddać do salonu i polak kupił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Widziałeś te holenderskie papiery albo te niemieckie? Może tylko tak stoi z tymi numerami? Trzeba auto na miejscu zobaczyć i przede wszystkim dokumenty

Edytowane przez aprox99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, drummersky napisał:

że może być tak, że będę musiał jeszcze jakiś podatek zapłacić.

Całkiem możliwe że ktoś z US może zapukać, wałek na VAT się zdarza 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, aprox99 napisał:

Widziałeś te holenderskie papiery albo te niemieckie? Może tylko tak stoi z tymi numerami? 

Widziałem tylko holenderskie, jest kilka kartek z wpisem od 1 rejestracji i przejechanymi 15km do grudnia 2018 z przebiegiem 119tys. Na tych blachach mogę wracać autem. Chociaż handlarz mówił, że czeka jeszcze na jakieś papiery od kuriera i jak one dojadą, to wtedy będzie mógł sprzedać i wydać mi pojazd.

I powiedział jeszcze, "W AUCIE TRZEBA ZROBIĆ PRZEGLĄD" Jak to auto bez przeglądu? (Ps. przywiózł je na lawecie razem z innymi)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, Charls napisał:

Całkiem możliwe że ktoś z US może zapukać, wałek na VAT się zdarza 

Jakiś sposób, aby sie od tego ustrzec? Jak mam jeszcze płacić dodatkowe pieniądze czy mieć nieprzyjemności z US, bo ktoś chciał zarobić, to ja dziękuję.

On prowadzi handel już prawie 10 lat, sprawdziłem w CEIDG. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Kupiłem w życiu wiele aut i nie rozumiem tego z tym vatem, kupuję auto, robię umowę, cena i auto jest moje. Za co mam dopłacać potem VAT? 

Edytowane przez aprox99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, aprox99 napisał:

Kupiłem w życiu wiele aut i nie rozumiem tego z tym vatem, kupuję auto, robię umowę, cena i auto jest moje. Za co mam dołączać potem VAT? 

https://www.akuq.pl/2013/01/08/walek-na-vat-co-to-takiego/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Poczytałem trochę i mimo to nie ogarniam tego całkowicie, ostatnio pietrz44 kupował że mną i dostał od brutta ceny VAT do ręki znaczy auto kosztowało 20 tys. Euro i on zapłacił 20 minus VAT i tak było w umowie. Nie jestem ekonomistą ale słyszę tylko o wyłudzaniu VAT w Polsce, w Niemczech to niemożliwe

Edytowane przez aprox99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6 minut temu, aprox99 napisał:

Kupiłem w życiu wiele aut i nie rozumiem tego z tym vatem, kupuję auto, robię umowę, cena i auto jest moje. Za co mam dopłacać potem VAT? 

Za nic, kupujesz brutto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, audiaudi napisał:

Mozliwe

Oni dają pisemną gwarancje na przebieg i bezwypadkowość, a co gdyby sie okazał licznik kręcony i auto po dzwonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    5 minut temu, drummersky napisał:

Oni dają pisemną gwarancje na przebieg i bezwypadkowość, a co gdyby sie okazał licznik kręcony i auto po dzwonie?

Gwarancję na bezwypadkowość według ich wiedzy, tak samo z przebiegiem. Jak auto z pierwszej ręki to tak a jak z 2 albo 3 to takiej gwarancji nie daje żaden handlarz piszą tylko:według tachometra i według danych poprzedniego właściciela. Przez telefon wszystko obiecują na miejscu wygląda to inaczej

Edytowane przez aprox99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przynajmniej nie dałbym się na jakiś vat oszukać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 minuty temu, aprox99 napisał:

Gwarancję na bezwypadkowość według ich wiedzy, tak samo z przebiegiem. Jak auto z pierwszej ręki to tak a jak z 2 albo 3 to takiej gwarancji nie daje żaden handlarz piszą tylko:według tachometra i według danych poprzedniego właściciela. Przez telefon wszystko obiecują na miejscu wygląda to inaczej

Byłem oglądać, pozwalają jechać do ASO Audi, nawet kompa swojego podłączyć, wszystko można obadać i nie było widać kręcenia nosem, więc już sam nie wiem co sądzić,albo to taka taktyka sprzedaży. Auto jak dla mnie ogólnie na + Poza kilkoma uszkodzeniami, ale to zwykła kosmetyka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

To czego boisz się z tym VAT, myślisz że ten VAT już ktoś dostał czy jak? Kup od nich normalnie bez wydzielania VAT. Poza tym na pewno można sprawdzić czy VAT został wpłacony czy jak. Kiedyś kumpel mi tłumaczył te przekręty na VAT w Polsce. Wyplacają VAT chociaż nie został zapłacony, jak to idzie? 

Edytowane przez aprox99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, aprox99 napisał:

To czego boisz się z tym VAT, myślisz że ten VAT już ktoś dostał czy jak? 

Nie, po prostu nigdy nie kupowałem tak samochodu i zastanowiły mnie dokumenty z holandii do grudnia do roku 2018, a auto niedługo później wylądowało w DE i zostało zarejestrowane, żeby za 2msc trafić do kraju na sprzedaż. Przecież w teorii, każdy musiałby na aucie zarobić, holender, żeby sie pozbyć, niemiec i polak, żeby zarobić, więc za ile musiał sprzedać holender, skoro polak chce 54 900

A czytałem wątek o VAT kiedyś i chyba bym się pociął, gdyby coś mi jeszcze do płacenia przyszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    5 godzin temu, drummersky napisał:

chyba bym się pociął

Ciąłbyś się z powodu 12tyś zł?

Edytowane przez audiaudi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby po opłatach celno skarbowych a cena + opłaty? Jakie?

Pierwszy - A4 B5 Avant 2001 1.9 TDI AJM

Drugi - A4 B6 Avant 2002 3.0Q ASN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

ludzie to wyglada tak.

Jak oni kupili to auto w de za cene netto na fakture i wciagneli go do siebie na stan, a ty jesli kupujesz od nich i dostaniesz vat marza to Ciebie czlowieku nic nie interesuje bo o podatek upomna sie do nich zeby doplacili a nie do Ciebie, nie ma takiej opcji.

Na vat marza 90% aut w polsce sie sprzedaje to nic zlego.

Tylko nasi madrzy robia tak ze zakladaja dzialalnosc na jakiegos slupa co go urobia i kupuja netto auta na niego a pozniej jemu gruba kase do walaja a oni nigdzie nie byli w papierach wiec sa czysci.

Jesli Ci wystawiaja vat marza to Cie nie powinno nic obchodzic.

Jedynie na co uwazac to zebys nie kupil bez oplat czyli ze daja Ci auto opuszcza z 3-4 tys i ze ty masz sobie wszystko zrobic, na to nie idz, bo wtedy dostaniesz brief w reke i auta i w razie czego ty bedziesz ganiany o wszystko.

Edytowane przez discopolo2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak ogólnie jak widzicie ogloszenie to cena ok czy za niska? Nawet nie zakładałem tematu na grupie Audi A4 na Facebook , bo by mnie tam zjedli, ze dobre B8 zaczyna sie od 80tys...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

normalna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi