Jump to content
0
oskarbalowski

Prośba o ocenę auta

Recommended Posts

Witam planuje kupno drugiego auta i znalazłem cos takiego.Proszę o pomoc ludzi znających temat.Właściciel auta trochę go stuningował tylko niewiem teraz czy jest to bezpieczne dla silnika,Link do auta 

image;s=644x461
WWW.OLX.PL

Witam, mam na sprzedaż Audi A4 B6 quattro AVJ seryjnie 150KM po modyfikacjach z grubsza obejmujących: -całkowity remont silnika (pierścienie, panewki, regeneracja głowicy etc) -nowy rozrząd z pompą...

z góry dziękuję za ewnwtualną pomoc.

Jest to jak najbardziej ok. Po takim remoncie jak wypisał 200km ze 150 jest bezpieczne. Kwestia tylko w jakiej 'profesjonalnej' firmie było strojone.

Pierwszy - A4 B5 Avant 2001 1.9 TDI AJM

Drugi - A4 B6 Avant 2002 3.0Q ASN

Tego nie dopytałem ale jak dowiem to napiszę.

Jeszcze jedno czy po takich modyfikacjach instalacja gazowa będzie poprawnie działać?Co prawda teraz jej nie ma ale mam plan założyć?

Będzie, wszystko kwestia doboru odpowiednich podzespołów i gazownika który zrobi to zgodnie ze sztuką a nie fuszerką.

Ta profesjonalna firma to niestety kolega właściciela auta a hamownia to urządzenie które było dołączone do koła żeby je wystroić.

20 minut temu, oskarbalowski napisał:

Ta profesjonalna firma to niestety kolega właściciela auta a hamownia to urządzenie które było dołączone do koła żeby je wystroić.

Co nie oznacza, że program jest źle zrobiony. Często takie programy są nawet lepsze niż w tych "profesjonalnych" firmach. Bez zrobienia logów i tak nie dowiesz się czy program jest poprawny.

Jak zrobić takie logi?Nigdy czegoś takiego nie robiłem.

Najpierw kup, później się martw jak je zrobić.

Jeszcze jedna rzecz właściciel auta mówi że sporadycznie wyskakuje błąd 17536-Fuel Trim Bank 1 Mult System too Lean nie bardzo wiem z czym to jest związane.

Właściciel auta twierdzi że pomimo tego błędu auto jeżdzi normalnie nie pali się check tylko błąd wyskakuje jak się podłącza komputer.Błąd wyskakuje jak się autem dynamiczniej pojeżdzi.

Godzinę temu, oskarbalowski napisał:

auto jeżdzi normalnie nie pali się check tylko błąd wyskakuje jak się podłącza komputer.Błąd wyskakuje jak się autem dynamiczniej pojeżdzi.

:wtf:

ccco

Powodów może być kilka, ale strzelam, że program moze być źle wystrojony lub któryś z czujników padł i podaje źle dawki.

Auto stoi 700km od mojego domu pytanie czy dojadę z takim problemem spokojnie do domu.

Dojechać powinieneś spokojnie. Ale na palę coś kupić to nie sztuka,.ogarnij sobie kogoś kto się oferuje do sprawdzania aut przy kupnie. Podepnie kompa, obejrzy stan i doradzi.

Ochłoń, to po pierwsze. Ulep 18-letni, przelot 300 tys, remont u znajomego za czteropak piwa, wali błędami, a Ty chcesz po to jechać przez całą Polskę, serio podziwiam. Błąd jest banalny i gość na pewno wie od czego jest. Co do CHECKA to gwarantuje Ci że wywali po jakimś dystansie. Błąd jest od przepływki/nieszczelność w IC (a był robiony) albo zdycha pompa paliwa co przy ostrej jeździe jest najbardziej prawdopodobne bo brakuje wachy, także tak - możesz nie dojechać do domu. Kup serie 163km i zrób sobie sam program, chyba że masz mało problemów na głowie 

Dziękuje śliczne za konkretną odpowiedz.