Jump to content
2 2
niseN92

A4 B8 CAGB

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie silnika w audi A4 B8 2.0TDI, 136KM, 280tyś przebiegu, 2011rok, kod silnika CAGB.

Jakie są najczęstsze usterki w tym silniku, na co zwrócić uwagę przy kupnie autka z takim silnikiem? Czy 136KM daje radę w codziennej normalnej jeździe, co po 9-10 latach użytkowania mogło zostać wyeksploatowane, na jakie ewentualne naprawy/wymiany miałbym sie przygotować? I czy jest możliwość wgrania mapy bez przeróbek np na 160KM jeśli okaże sie że te 136KM jest jednak za słabe.

Usterki do sprawdzenia to napęd pompy oleju ( jest już ten dłuższy w 2011 ale nie oznacza, że nie zniszczalny), opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia i nastawnik klap kolektora. Większych wad ten silnik raczej nie ma. Moc można podnieść ale wiążę się to ze zmianą sprzęgła i dwumasy na to z wersji 177km.

Mam 136km program na170 km jezdzi jak szalone ?zero problemow zsilnikiem 

Posted (edited)
W dniu 5.03.2020 o 22:13, niseN92 napisał:

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie silnika w audi A4 B8 2.0TDI, 136KM, 280tyś przebiegu, 2011rok, kod silnika CAGB.

Jakie są najczęstsze usterki w tym silniku, na co zwrócić uwagę przy kupnie autka z takim silnikiem? Czy 136KM daje radę w codziennej normalnej jeździe, co po 9-10 latach użytkowania mogło zostać wyeksploatowane, na jakie ewentualne naprawy/wymiany miałbym sie przygotować? I czy jest możliwość wgrania mapy bez przeróbek np na 160KM jeśli okaże sie że te 136KM jest jednak za słabe.

Witam,

Mam Avanta z silnikiem 136km od 3,5 roku i generalnie jestem zadowolony choć trochę już przy nim powymieniałem.. Kupiłem z przebiegiem 187tys. teraz mam 292tys i rośnie :) 

1,5 roku temu przy przebiegu 240tys zrobiłem chiptuning na 184km 415Nm i jestem bardzo zadowolony tylko założyłem wcześniej za słaby zestaw koła dwumasowego (tzn orginalny do 136km) i muszę wymienić na mocniejsze. 

Moje przebiegi są autostradowe ale licznik bije. Tak więc kolego jeździj spokojnie bo części nie są tanie :D

Edited by Pedrowaty

Posted (edited)
W dniu 6.03.2020 o 17:22, pitasss10 napisał:

Usterki do sprawdzenia to napęd pompy oleju ( jest już ten dłuższy w 2011 ale nie oznacza, że nie zniszczalny), opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia i nastawnik klap kolektora. Większych wad ten silnik raczej nie ma. Moc można podnieść ale wiążę się to ze zmianą sprzęgła i dwumasy na to z wersji 177km.

Kolego, orientujesz się czy do wersji 136km podejdzie dwumasa z A4 B9 190km? Mam troche wiecej niz 177km.

EDIT: znalazłem odpowiedź na forum :)

Edited by Pedrowaty

W dniu 7.03.2020 o 16:14, daffy napisał:

Mam 136km program na170 km jezdzi jak szalone ?zero problemow zsilnikiem 

Jak masz przebieg na tym programie i jak sprawuje się dwumasa?